Věra (39): Partnerovo chrápání mě ničí. Má takový vztah vůbec cenu?

Paní Věra stojí na prahu velkého rozhodování. Svého současného přítele má ráda a záleží jí na něm, ale nedokáže se smířit s tím, že v noci silně chrápe. Přemýšlí, jak celou situaci řešit.

Pohodlný single život

Ve svém životě jsem se zaměřila na kariéru, které jsem obětovala hodně času i svůj osobní život. Zatímco se mé kamarádky postupně vdávaly a rodily děti, já jsem v zaměstnání postupovala stále výš. Bavilo mě to a neuměla jsem si představit, že bych nyní měla všeho nechat a zůstat doma a starat se o dítě.

Líbil se mi můj život, kdy jsem si mohla dělat, co jsem chtěla, a nebyla jsem vázána péčí o rodinu. Samozřejmě, že jsem nebyla úplně sama, ale měla jsem vždy po svém boku muže, s nímž jsem se cítila dobře. A který to měl podobně nastavené jako já – že tedy zatím o rodinu nijak nestojí.

Nikdy jsem nechtěla děti

Jenže první přítel mi nakonec utekl za mladší ženou. Ten další nakonec po dětech zatoužil, takže mě opustil také. Pak jsem si našla třetího partnera v pořadí, který byl pro změnu ženatý a s rozvodem nepospíchal. Ale bylo mi s ním fajn, takže jsem s ním jako tajná milenka zůstávala.

Když se o našem vztahu dozvěděla jeho manželka, vybral si pokorně ji – a já zůstala téměř na prahu čtyřicítky sama. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že bych partnera nenašla. A měla jsem pravdu, ani ne do půl roku jsem už chodila s Josefem. Okouzlilo mě jeho sebevědomí i tah na branku. Přesně věděl, co v životě chce, a to se mi hodně líbilo. A také stejně jako já nikdy neplánoval děti.

Nový přítel na obzoru

Dali jsme se tedy dohromady a pomalu začali budovat náš vztah. Jezdili jsme na dovolené i prodloužené víkendy. Prostě jsme si užívali a bylo nám společně příjemně. Čím dál častěji jsem cítila, že Josef je konečně ten pravý. Líbilo se mi na něm hlavně to, že neměl nikde v záloze schované děti z předchozích vztahů, byl svobodný a úplně jen pro mě. Jen jediné mě trápilo. Naše společné noci.

Na intimní chvíle si nemohu stěžovat, protože jako milenec je Josef perfektní – a v této oblasti si více než rozumíme. Spíš mi jde o to, co následuje pak. Spánek. Josef totiž příšerně chrápe. Ale opravdu tak moc, že po jeho boku velmi špatně spím. Jeho chrápání zní, jako by startovalo letadlo a já stála hned u jeho řvoucích motorů. Sotva usnu, probudí mě mohutné Josefovo chrápání. Bohužel mám slabý spánek – a každý hluk mě okamžité vzbudí.

Nepřehlédněte: Pavla (32): O manželském životě jsem měla jinou představu. Manžel je lenoch.

Přemýšlím, jak celou situaci řešit. Josef je hodný a spolehlivý muž. Ale to chrápání mě ubíjí. Když jsme spolu, cítím se nevyspalá a unavená. Josef se tomu jen smál, když jsem mu o našem problému řekla. Zatím si prý žádná nestěžovala. Ale také s ním žádná nevydržela. Možná, by měl navštívit lékaře, a tím by se vše vyřešilo.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT