Dagmar Havlová po čase opět ukázala svou vnučku v koňském sedle

Často se říká, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví i Dagmar Havlová, která tato majestátní zvířata miluje. Ostatně v seriálu Cirkus Humberto kdysi předvedla, že jízda na koni ji rozhodně není cizí. Lásku k jezdectví po ní zdědila i její starší vnučka Sofie, která se již od dětství úspěšně věnuje parkurovému skákání.

Rodinná láska ke koním

Pyšná babička občas na svém instagramovém profilu zveřejní několik snímků či video ze závodů. Poslední příspěvek ale vnučku zachycoval při neobvyklých vodních radovánkách, kterým se říká plavení koní. Nevšedně vysoké teploty uplynulých dní totiž umožnily, aby si vnučka tuto aktivitu společně se svým koněm užila o několik týdnů dříve než obvykle.

Video zachycuje, jak patnáctiletá Sofie zkušeně vjede se svým hnědákem hluboko do řeky a za několik málo okamžiků z vody zase vyjede za břeh. Vše vypadá velmi jednoduše a elegantně, ale ve skutečnosti plavení koní není zcela snadné a vyžaduje zkušeného jezdce i koně.

Sofie se pravděpodobně rozhodla dopřát svému miláčkovi toto malé osvěžení jako odměnu po tréninku. Plavení totiž napomáhá nejen k očištění srsti a kůže koně, ale také k regeneraci svalů.

Srdce bývalé první dámy patří též psům

Kromě koní má Dagmar Havlová velmi ráda též psy, již několik desítek let je velkou milovnicí německých boxerů. S Václavem Havlem měli během jejich společného života hned několik fenek boxera – Sugar, Madlu a Almu. Odchod všech herečka velmi těžce nesla. Nyní jí dělá společnost fenka Grace, která je poměrně často i hvězdou jejích příspěvků na sociálních sítích.

Bývalá první dáma je dvojnásobnou babičkou, kromě Sofie má ještě mladší vnučku Stellu. Jejich maminkou je hereččina dcera Nina, která se narodila z manželství s rozhlasovým režisérem a hlasatelem Radvítem Novákem.

Zdroj: Instagram/dagmarhavlova_official

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu