Helena Vondráčková: Jedinečná výstava mapuje 60 let její kariéry

Legendární zpěvačka Helena Vondráčková letos slaví neuvěřitelných šedesát let na hudební scéně. Zařadila se tak po bok Karla Gotta a několika málo dalších umělců, kterým se podařilo oslovit svým hlasem hned několik generací. Kromě velkého koncertního turné se tento milník rozhodla se svými fanoušky oslavit i výjimečnou výstavou. O co se jedná?

Paleta zářivých barev

Zpěvačka se před několika dny na své instagramovém profilu pochlubila snímky z galerie v Tančícím domě, která bude až do února příštího roku hostit výjimečnou výstavu kostýmů a mnoha dalších předmětů, které jedinečným způsobem přibližují šedesát let Heleny Vondráčkové na hudební scéně.

Helena Vondráčková je známá svým vytříbeným stylem a šaty, které na svých koncertech a dalších akcích obléká, jsou módními kritiky i fanoušky v naprosté většině případů kladně hodnoceny. Paleta jejích kostýmů je zároveň skvělou ukázkou toho, jaká byla dobová móda v šedesátých, sedmdesátých či osmdesátých letech.

Kromě šatů, bot a dalších doplňků je součástí výstavy i mnoho dalších vzpomínkových předmětů, včetně zlatých a platinových desek, cen, fotografií a plakátů. Výstavu už navštívili první fanoušci a z jejich ohlasů v komentářích je patrné, že jde o nezapomenutelný zážitek, který umožňuje vidět detaily, které za normálních okolností na televizní obrazovce či pódiu nejsou patrné.

Hvězdná kariéra

Na hudební scénu vstoupila sedmnáctiletá Helena Vondráčková v roce 1964 písní Červená řeka a výhrou v oblíbené soutěži s názvem Hledáme nové talenty. Za uplynulých šedesát let nazpívala stovky písní, z nichž mnohé se staly nesmrtelnými hity, a kromě toho se objevila i na filmovém plátně či divadelních prknech.

Mezi její nejznámější písničky patří Pátá, Lásko má, já stůňu, Sladké mámení, Copacabana, Já půjdu dál či Dlouhá noc. K dalším slavným písním patří duety To se nikdo nedoví s Waldemarem Matuškou a Já půjdu tam a ty tam s Jiřím Kornem. Nezapomenutelné jsou rovněž písně, které zpívala se skupinou Golden Kids, jejímž členy byli na konci 60. let též Václav Neckář a Marta Kubišová.

Zdroj: Instagram/helenavondrackovacz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu