Praktické pomůcky, které by neměly chybět v žádné kuchyni

Jste milovnicí kuchyňských vychytávek, které vám zjednoduší práci? Pro někoho jsou to jen další krámy do domácnosti, ale pro nás, které máme rády, když si práci můžeme usnadnit, jsou tyto věci k nezaplacení. Připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít.

Rozprašovač na citrusy

Pokud v kuchyni rádi využíváte citronovou šťávu, rozhodně byste si měly pořídit rozprašovač na citrusy. Hrot rozprašovače se zapíchne přímo do citrónu, a poté už si jen dávkujete tolik šťávy, kolik potřebujete. Toto malé zařízení vás tak zbaví loupání a krájení.

Vypouštěcí nástavec na nádoby

Vylévání horké vody z hrnce do dřezu je někdy nebezpečnou záležitostí. Nástavec na vypouštění vody z nádoby ale toto nebezpečí eliminuje. Stačí jej připojit na stranu hrnce a vodu třeba z těstovin či brambor můžete bez námahy vypustit.

Mlýnek na bylinky

Čerstvé bylinky by neměly kvůli své aromatické chuti při vaření chybět, ale jejich krájení a sekání už moc příjemné není. Mlýnek na bylinky mnohé usnadňuje. Do mlýnku vložíte vámi zvolené bylinky a on je za vás naseká.

Odkapávací deska na dřez – 2v1

Znáte to, zeleninu při zpracování musíte omýt, osušit, očistit a konečně nakrájet. Tato odkapávací deska 2v1 je ideálním řešením, které zabere tolik málo místa. Prkénko položte na dřez, v jedné části umyjete, zároveň zeleninu osušíte a v té druhé nakrájíte.

Dávkovací pero na palačinky

Pro někoho je pero na palačinky zbytečností, ale jejich příprava s ním je mnohem zábavnější. Pomocí něj můžete totiž z těsta vytvořit obrázek nebo si sami určit tloušťku palačinek.

Praktický lis na česnek

Česnek patří mezi další suroviny, které se běžně při přípravě jídla používají. Tento houpací lis na česnek je praktickou pomůckou, kterou využije každá hospodyňka.

Čtěte také: Jak vyčistit kuchyňské spotřebiče rychle a bez námahy.

2v1 silikonová metlička

Jestliže jste milovnicí kombinovaných produktů, nesmí vám v kuchyni chybět tato silikonová metlička. Můžete ji využít buď jako klasickou metličku, nebo po jejím složení jako silikonovou stěrku. Navíc ušetříte místo díky skladnosti a užitnosti.

Oddělovač žloutku od bílku

Na trhu existuje řada vychytávek, kterými můžete oddělit žloutek od bílku, ale tento je v mnoha kuchyních nejoblíbenější. Stačí pouze vyklepnout vajíčko, ke žloutku přiložit oddělovač, nasát jej dovnitř – a máte hotovo.

A jak to máte vy, využíváte tyto nebo podobné předměty? Nebo znáte lepší vychytávky, které vám práci usnadní?

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu