Jak vyčistit kuchyňské spotřebiče rychle a bez námahy

Udržet si čistou kuchyň je někdy složitější, než se zdá. Zaschlý tuk a jiné nečistoty vás pozlobí. Jistě existují spotřebiče, které nerada čistíte. Možná to je varná deska plná zaschlého tuku, myčka na nádobí nebo mikrovlnná trouba. Přečtěte si několik rad, jak je udržet v dokonalé čistotě bez větší námahy.

Špinavá varná deska

Pohled na špinavou varnou desku poté, co jste uvařila oběd, rozhodně není uspokojivý. Olej a kousky jídla mohou být všude. Co s tím? Ideální pomocník je obyčejná teplá mýdlová voda a hadřík z mikrovlákna. Ten má unikátní vlastnost. Absorbuje výtečně olej. Pokud však jsou mastnoty na sporáku už zaschlé, je lepší je nejprve namočit vodou, nechat je odmočit a poté hadříkem jemně smýt.

Zapáchající myčka na nádobí

Za nelibou vůni v myčce mohou zbytky jídla, proto byste do ní měli vkládat pouze nádobí dobře očištěné a opláchnuté od hrubých nečistot. Pokud vaše myčka nevoní, i když je prázdná, pusťte mycí cyklus bez nádobí, ale do otvoru na tablety, nebo volně do prostoru myčky nalijte hrníček octu.

Znečištěná mikrovlnná trouba

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit nečistot v mikrovlnné troubě, zvlášť když nepoužíváte na ohřev potravin krycí víčko, je vložit do ní misku s vodou a zapnout ohřívání na dvě minuty. Můžete do vody vložit také citrón, který má antibakteriální účinky. Pára, jež se uvolní z misky s vodou, změkčí jakékoliv jídlo, které se usadilo na stěnách. Poté stačí už jen hadříkem jemně očistit a máte hotovo.

Úklid kuchyně nemusí být vůbec stresová záležitost, pokud víte, jak na to. Ušetřete si námahu a vyzkoušejte tyto rady.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu