PhDr. Tomáš Novák radí: Evin (28) přítel visí hodiny na telefonu a sleduje cizí ženy na sociálních sítích

Na svůj život si nemůžu příliš stěžovat. Mám dobrou práci, slušný plat, vlastní byt, který mi zůstal po rozvodu s bývalým manželem a nového přítele, se kterým se snažíme o miminko. Myslím, že ve svém věku mohu být na sebe pyšná a stále si plním své sny. Jenže, i když na první pohled žiji pohádkový život, doma to tak růžové není. Přítel má slabost pro sociální sítě a cizí spoře oděné ženy.

Tohle přece není nevěra

Můj přítel Karel je starší o pět let. Společně o víkendech míváme u sebe jeho dceru z předchozího vztahu. Jako otec i přítel je milionový. Zahrnuje nás láskou, věnuje nám svůj volný čas, snaží se, abychom měly všechno, na co si jen vzpomeneme. I proto bych s ním ráda založila vlastní rodinu. Jsme spolu více než rok. Já jsem předtím zažila hodně nehezký rozvod a právě Karel mě zachránil a neuvěřitelně podržel.

Na první pohled jsme jako pár z katalogu. Všichni nám to závidějí, ale jak už to tak bývá, i Karel má svou slabinu a to je věc, kvůli které často v noci nespím. Dokáže i hodiny prosedět u telefonu, kde na sociálních sítích sleduje cizí ženy. Vyhledává nejrůznější modelky nebo dámy, které se nebojí svléknout. Sleduje i celebrity a několikrát jsem ho už načapala, jak u jejich fotek masturbuje. A to dokonce i v době, kdy jsme doma já i jeho dcerka. Pro něj to ale nevěra není a dokáže se se mnou kvůli tomu hodně pohádat.

Já mám na věc jiný názor

Já mám ovšem na celou tuhle věc zcela jiný pohled. Podle mne to už jistý druh nevěry je. Navíc mám pak pocit viny, že za to mohu já, že mu zkrátka nestačím a dostatečně ho sexuálně neuspokojuji. Jsem z toho frustrovaná. Snažím se být lepší přítelkyní a starám se o sebe. Začala jsem dokonce i cvičit. Karel si sice změny všimnul, ale i tak se odmítá své vášně vzdát. Stále mi tvrdí, že na tom není vůbec nic špatného, že se muži občas potřebují podívat na jinou ženu a masturbace je podle něj zdravá.

Jindřiška (34): Šestkrát jsem potratila a manželovi došla trpělivost, prý jsem hysterka a můžu si za to sama.

Asi se s tím nesmířím

Když už jde doma do tuhého a naše hádka se stupňuje, vmete mi to tváře, že mohu být ráda, že s jinými ženami nespí, ale že pouze onanuje u jejich fotografií. S tím se já ale odmítám smířit. Čekala bych, že toho nechá nebo to alespoň omezí, ale to jsem asi hodně bláhová. Vadí mi to a také si myslím, že kdyby to bylo naopak, přítel by mi to netoleroval.

Někdy si však říkám, že opravdu nemůžu mít všechno a i v ráji se občas objeví nějaké ty mráčky.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu