Natálie (25): Přítelkyně mého ex naváděla naši malou dceru (3) proti mně

S mým bývalým přítelem nám vztah nevyšel. Rozešli jsme se, ale nikdy jsem mu nechtěla bránit, aby se vídal se svou dcerou. Jenže jeho nová přítelkyně se mi snažila ublížit tím, že učila naši společnou dceru sprosté výrazy a naváděla ji proti mně. Požádala jsem o pomoc sociální pracovnice, ale nemohly s tím nic udělat.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Mezi mnou a Jarkem nikdy nebyla láska

S Jarkem, mým bývalým přítelem, jsme spolu moc šťastný vztah neměli. Ale bylo to asi taky proto, že jsme se navzájem nikdy nemilovali. Jednoduše jsme se spolu jednou nezávazně vyspali a já jsem otěhotněla. Na potrat jsem jít nechtěla, a nakonec jsme se domluvili, že se pokusíme vytvořit rodinu. Jenže když mezi námi nebyla láska ani na začátku, neměl tento vztah nikdy moc šanci na úspěch, a tak se taky stalo.

Rozumně jsme se rozešli

Přesto jsem to byla já, kdo rozhodl o tom, že bude mezi námi konec. Stalo se to hned chvíli po tom, co jsem porodila Janičku. Nedokázala jsem žít ve vztahu, kde si každý dělal, co chtěl. Dokonce se mi sem tam doneslo, že Jarek si tajně užívá i s jinými, a tak jsem to jednoho dne jednoduše ukončila, abychom se navzájem dál netrápili a mohli jsme si oba najít takového partnera, který nám bude vyhovovat.

O malou jsme se nepřetahovali

Já rozhodně nejsem matka, která by svému dítěti chtěla zakazovat druhého rodiče, a dokonce jsem mu nabídla, že jakmile půjde malá do školky, klidně jsem ochotná přistoupit na střídavou péči. Jarek s tím taky neměl problém. Prostě se sbalil a odstěhoval se. Za Janičkou chodil přesně tak, jak jsme měli domluveno, alimenty také platil řádně a vše fungovalo přesně tak, jak má.

Nepřehlédněte: Lea (27): Můj přítel po mně neustále vyžaduje sex, už jsem kvůli tomu skončila i v nemocnici. A to nejbolestivější mělo teprve přijít

Dohodli jsme se na střídavé péči

Jarek si našel novou přítelkyni a vypadal šťastně. Přála jsem mu to. Já sice zatím takové štěstí neměla, ale nijak mi to nevadilo. Přesto, když se blížil nástup naší dcery do školky, domluvili jsme se spolu na střídavé péči, kterou jsem mu před tím navrhla. Prvních pár měsíců to bylo super, ale poté se to začalo kazit. Moje dcera se začala chovat jinak. Místo pozdravu na mě například vyplázla jazyk a zkoušela to i ve školce.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Natálie a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Janička začala používat sprostá slova

Kde je problém, jsem se dopátrala poměrně rychle. Byla to nová přítelkyně mého bývalého přítele, která ji to učila. A přišlo jí to nesmírně vtipné. Krom vyplazování jazyku ji naučila také nemravná gesta a také pár sprostých slov. Jednou jsem ji přistihla, jak Janičce přímo říká, aby to ukazovala hlavně mamince, že se mi to určitě bude moc líbit. Vůbec jsem nechápala, proč to dělá – a začala jsem litovat té střídavé péče.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT