Kosmetické štětce vám pomohou k dokonalému make-upu. Které budete potřebovat?

Možná i vy si stále ještě nanášíte make-up nebo oční stíny pomocí prstů. To často vede k nepřesnostem a také k rozladění, když spěcháme a nedaří se nám nanést make-up v podobě, na jakou jsme zvyklí. Jaké kosmetické štětce se hodí mít?

Pro perfektní make-up

Chtěly byste mít dokonale nanesený make-up? V tom případě zkuste kosmetickou houbičku nebo speciální štětec. Pro začátečnice je nejvhodnější tzv. tupovací štětec. Ten je střižen rovně a většinou obsahuje dvě délky štětinek, které jsou rozlišeny barevně. S jeho pomocí se vám podaří nejprve make-up na pleť natečkovat – a poté jej rozetřít k samotné dokonalosti. Zde platí, že je vhodné sáhnout po hustém štětci, u kterého je spotřeba make-upu velmi malá.

Korekce

Štětec s pevnými štětinkami střižený dokulata se používá k zakrytí nedokonalostí naší pleti. S tímto pomocníkem skvěle zakryjete kruhy pod očima, akné nebo drobné jizvičky nebo pupínky. Štětec na korektor mívá pevná a velmi hustá vlákna.

Pudr, tvářenka a kontury

Jemná a dlouhá vlákna jsou typická pro štětce určené k pudrování nebo k nanášení tvářenky. Mívají buď dlouhou a tenkou rukojeť, nebo naopak velmi tenký a široký úchyt. Pudrové štětce mohou mít různý tvar – i když je jejich nejčastější podoba jejich vláken dokulata, někdy se setkáte i se zkosenými štětinami.

Pokud zvládáte sama konturování obličeje a dokážete si vizuálně pomoci od drobných vrozených nedokonalostí jako je vysoké čelo nebo větší nos, budete využívat i konturovací štětec. Ten je podobný pomůcce pro nanášení pudru, pouze se jedná o užší štětec. Stále platí, že má jemná vlákna. Někdy bývá konturovací štětec i oboustranný.

Dokonalé oči

Štětce na oční stíny jsou skvělé! S jejich pomocí se skutečně neminete, a vaše oči budou dokonale nalíčené, ať již půjdete do práce, nebo se budete chystat na večerní společenskou událost. Jedná se o štětce, které jsou dlouhé a úzké. Ty, které jsou střiženy dokulata, použijte pro nanášení stínů na celé ploše víčka, ty zkosené nebo úzké použijte pro vytváření detailů líčení očí.

Nepřehlédněte: Letní líčení je plné barev. Poradíme, jak na něj.

Smyslné rty

Možná i vás občas vytočí, když se vám make-up krásně povede, a nakonec si vše pokazíte nepřesně nanesenou rtěnkou. S pomocí štětce na rty, který je pevný, úzký a jeho štětiny jsou velmi krátké, se vám tato nepříjemnost již nikdy nestane. Nejen, že skvěle trefíte tvar svých rtů, ale ty budou za použití štětce lépe vykresleny.

Které z těchto štětců doma máte a jak rychle jste se je naučily používat? Víte o tom, že při používání sady kosmetických štětců na líčení se vám doba aplikace make-upu sníží až na polovinu? Když k tomu přičtete i fakt, že se konečně vše bude nalézat na správném místě, je to pecka! Jdete do toho?

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu