Klaudie (25): S přítelem jsme si vyměnili role. On je holka, já jsem chlap

Vláďa je teprve můj druhý partner, mám ho ráda, ale není moc ctižádostivý, a veškeré rozhodnutí nechává na mě. Připadám si, že v našem vztahu jsem já ta, která musí všechno řídit. Někdy to je únavné. On pije šampus, já pivo. V koupelně má víc kosmetických prostředků než já. Připadám si v naší domácnosti jako chlap.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Vláďa byl jiný, než ostatní muži

Vláďa nikdy nebyl stejný jako ostatní muži, a to byl možná ten důvod, proč se mi tak líbil a jeho společnost mě těšila. Měli jsme si pořád co říct. Mohla jsem mu svěřit všechny moje pocity a on dokázal poslouchat klidně i celé hodiny, a ne jak ostatní muži, kteří vypnou mozek a čekají, až se žena vypovídá, a nakonec vůbec neví, co říkala. On mě opravdu se zaujetím poslouchal. Bylo to až neuvěřitelné. A musím uznat, že jsem se s tím opravdu nikdy nesetkala.

Pečoval o sebe a svůj vzhled víc, než ženy

Ale nebylo to jen o tom, že uměl poslouchat a poradit mi. Jako jeden z mála mužů o sebe také perfektně pečoval. Vždy byl úhledně upravený od hlavy až k patě. Ladilo na něm snad vše. Krásně voněl, a dokonce měl vždy i perfektně ostříhané nehty. Když jsme spolu začali chodit, říkala jsem si, že mám neskutečné štěstí. Ostatní holky mají chlapy, kteří sem tam smrdí potem a válejí se v trenkách na gauči.

Byl to citlivý muž, která nezvládal v televizi krvavé scény

Naše láska byla dokonalá. Lukáš mě každou chvíli překvapoval nějakým romantickým dárkem, miloval romantické filmy a večery při svíčkách, až jsem si sama někdy říkala, že toho je moc. Přece jen i já jsem se občas chtěla podívat na akční film, ale Vláďa nezvládal krvavé scény. Chtěla jsem jít na pivo, ale jemu v obyčejné hospodě vadili opilí lidé, kteří mu přišli pod úroveň a neměl si s nimi co říct.

Koupili jsme si společně byt na hypotéku

Nějak jsem to tolerovala, protože jeho kladné stránky převyšovaly ty špatné, a hlavně jsem ho milovala. Problém však nastal, když jsme se s Vláďou rozhodli pořídit si společné bydlení. Oba jsme měli pouze garsonku a bylo nám jasné, že sdílet spolu jen jednu místnost není dobré řešení, a tak jsme se rozhlídli po novém větším bytě. Nakonec jsme udělali naprosto šílenou věc. Bytů do pronájmu bylo málo, tak jsme si vzali hypotéku a byt jsme koupili.

Já byla muž a on žena

V té době mi to nepřišlo blbé brát si hypotéku společně s někým, s kým se znám teprve pár měsíců. Sbalili jsme si každý náš byt a přestěhovali se. Jenže až potom jsem zjistila, že Vláďa neumí přibít ani hřebíček. Raději se otáčel v kuchyni u plotny a dělal ženské práce. Musela jsem to být já, kdo pověsil garnýže, smontoval novou skříňku do koupelny, a hlavně vymaloval celý byt. On to prostě neumí a dělat nebude.

Nechával na mě všechna rozhodnutí

Postupem času na mě nechával také každé rozhodnutí. Byla jsem to já, kdo musel řešit všechny úřední věci, držet naše společné finance a celkově rozhodovat o všem, co k životu prostě patří. Za to jsem měla doma uklizeno, navařeno a vypráno. Dokázal mě chytře nasměrovat tak, abych já zastávala v naší domácnosti úlohu muže a on si mohl v klidu zalévat kytičky a péct buchty. Už mi nepřipadal tak atraktivní.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Klaudie a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Jak ukončit vztah, kde jsou partneři na sebe vázaní finančně?

Po roce jsem toho měla dost. Chtěla jsem být opět žena, ale věděla jsem, že pokud budu s Vláďou, nikdy se to nestane. Jen mě tížila naše situace s hypotékou. Teď, když jsme propojení finanční stránkou, není tak jednoduché ukončit vztah. A taky mi bylo jasné, že prodej bytu a následné vyplacení hypotéky, to vše by bylo jen na mě. Zatím ve vztahu zůstávám, ale můj odpor k Vláďovi, který se chová jako žena, se stále zvyšuje.

Nepřehlédněte: Marcela (34): Myslela jsem si, že zůstanu sama. Pak přišel Pavel, dokonalý muž se šílenou úchylkou

Paradoxní je, že mi na něm vadí přesně to, co mě na něm přitahovalo a proč jsme spolu začali chodit. Jenže všeho prostě moc škodí. Nebo by za mě chtěl po čase i rodit a být na rodičovské dovolené?

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT