Irena (24): Můj synek se naučil prohledávat šuplíky. Poté, co svůj nález prezentoval návštěvě, si své skříňky zamykám

Jsem na svého ročního synka velice hrdá, ještě mu nebyl ani rok a naučil se chodit, a hlavně objevovat všechno, co okolo sebe našel – skříňky a šuplíky samozřejmě nevyjímaje. Takže se často stávalo, že jsem někde našla rozsypaný cukr, mouku a další, ale nevadilo mi to. Vždy se jen zasměji a jedu dál, no co, vždyť je to jenom miminko – a chce všechno prozkoumat.

Ať si objevuje, co chce

Můj manžel je opatrnější, přišel s tím, jestli bychom neměli namontovat dětské pojistky alespoň na šuplíky. Já s tím ale nesouhlasila, protože jsem nechtěla ničit jeho zvědavost a prostě mu dopřát, aby zjistil, co je na těch místech, co ho zajímají. Jediné, co jsem povolila, byly záslepky do zásuvek, ty ho opravdu zajímat nemusí, jinak jsem nechala celý dům k dispozici našemu zvědavému Filípkovi. Já jsem za ním prostě neustále chodila a kontrolovala ho při jeho poučných výpravách do útrob našeho domu.

Všechno bylo v pořádku, nikdy se nic nestalo, všechno, co by se mohlo rozbít jsem vždy zachytila. Často jsme si hrávali s hrnci, které rád vytahoval ze skříňky. Prostě si myslel, že může kamkoli a brát cokoli. Ale jeden den se mi tahle moje benevolence docela vymstila. Kdybych věděla, kam to všechno povede, dala bych dětskou pojistku úplně všude. A klidně i dvě na sebe!

Oslava prvních narozenin

Když měl Filípek rok, museli jsme mu samozřejmě udělat skvělou oslavu. Upekla jsem krásný dort, nakoupili jsme dárky, vyzdobili dům – a pozvali moje rodiče, manželovy rodiče, jeho bratra a mé dvě sestry. Všechno probíhalo bez problému, bavili jsme se, Filípek byl zlatý, zakousl se do dortu – prostě oslava přesně tak, jak má být. Manželův brácha se chopil role vrchního fotografa, no prostě pohoda. Jenže vyfotil i něco, co zrovna nemusel.

Filípek se procházel po domě, ale nikde mu nehrozilo nebezpečí, tak se stalo, že jsem se zakecala s mamkou a zapomněla jsem sledovat, co dělá. Myslela jsem si, že na něj dohlíží můj muž. Ale ten zrovna dělal něco v kuchyni, čehož jsem si nevšimla. Z ničeho nic se Filípek objevil ve dveřích – a v ručičkách si přinesl moje vibrátory! V každé ručičce jeden! A to zrovna ty největší kousky, které skrýval můj noční stolek.

Opravdu si nemohl vybrat lepší příležitost. A manželův brácha to samozřejmě nezapomněl vyfotit, takže si tento „super zážitek“ připomínáme dodnes. Já si od té doby samozřejmě své šuplíky zamykám.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu