Filip (30): Ženské prostě neví, co chtějí. Proč si s námi tak hrajete?

Ivetu miluji, ale ona neví, co chce. Jendou si přeje jen nezávazný sex, ale poté si to rozmyslí a žádá stabilní vztah. Když jí ho chci dát, tak začne couvat, že si to rozmyslela a je na to ještě brzo. A tak je to stále dokola už rok, a mě dochází trpělivost. Připadal jsem si jako hlupák, a tak jsem jí dal ultimátum.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od našeho milého čtenáře. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Vše začalo nezávazným sexem

Ženy pro mě vždycky byly složitá stvoření, ale Iveta je extrém. Nikdy nevím, co si mám myslet a jak se zachovat. Poznali jsme se na jedné diskotéce asi před dvěma roky. Hodně jsme toho vypili a jak se to tak někdy stane, prožili jsme spolu románek na jednu noc. Byl to skvělý sex a já si ho náramně užil, ale ani tak jsem si nevyžádal její telefonní číslo. Potom si šel každý po svých s tím, že už se nikdy neuvidíme.

Rok jsme se neviděli

Nakonec jsme se stejně potkali, skoro přesně po roce na tom stejném místě. Bral jsem to jako výzvu. Hned jsme se dali do řeči a opět to skončilo tak, jak před tím. Tentokrát to však mělo trochu jiný konec. Vzal jsem si její telefonní číslo. Pak jsem týden počkal, aby si nemyslela, že ji hned otravuji a zavolal jí. Byla ráda, že mě slyší, a tak jsme se domluvili na večer a šli spolu na pivo. Iveta mě však neskutečně přitahovala a já ji asi taky, protože jsme spolu zase měli sex.

Scházeli jsme se jen kvůli sexu

A tak postupně vznikl náš nezávazný vztah. Občas jsme si zavolali, sešli se a skončili v posteli. Neřešili jsme žádné city, ani chození. Byl jsem to však já, komu to přestalo vyhovovat. Iveta byla skvělá holka a já s ní chtěl strávit co nejvíce času. Zkusil jsem se jí přeptat na to, zda by si dovedla představit, že bychom spolu chodili. Ale neuspěl jsem. Byla krátce po rozchodu s klukem, do kterého byla zamilovaná a rozhodně se teď nechtěla vázat.

Iveta mi vyčetla, že ji mám jen na to jedno

To jsem dokázal pochopit, a tak jsme náš vztah udrželi tam, kde byl. Bylo mi sice trochu líto, že ona necítí to samé, co já, ale byl jsem rád alespoň za to málo, co mi dát mohla. Scházeli jsme se zhruba dvakrát týdně, vždy jsme si to maximálně užili a pak si šel každý po svých. Na jedné ze schůzek však byla Iveta divná. Ze začátku mi nechtěla říct, o co jde, ale pak to nevydržela a vyjela na mě, že ji mám jen na sex.

Začali jsme spolu chodit

Zůstal jsem na ni nechápavě hledět, vždyť to byla ona, kdo chtěl nezávazný vztah. Trochu jsem jí připomněl náš rozhovor, ale ona mi začala tvrdit, že jsem ji tenkrát vůbec nepochopil. A tak jsem jí začal volat častěji, brával jsem ji do restaurací a na jiné společenské akce, a náš vztah tak už nebyl pouze nezávazný. Jednoho dne mi však přestala zvedat telefony. Tak jsem ji vyhledal, abych zjistil, co se děje.

Měnila velmi rychle svůj názor

Iveta mě opět překvapila. Prohlásila, že náš vztah je na ni moc rychlý. Nechce se vázat, prý jsem ji měl opět před tím špatně pochopit. To už jsem měl v hlavě opravdu zmatek a nevěděl jsem, co vlastně chce. Opět jsme se teda vrátili k nezávaznému sexu, který pro mě byl stejně závazný, protože jsem nechtěl spát a vídat se s nikým jiným, ale zase to bylo špatně. Když jsem se staral moc, tak nechtěla, když zase málo, byl to problém.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Filip a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Vsadil jsem vše na jednu kartu, ale prohrál jsem

A tak celý rok nevěděla, zda vlastně se mnou chce být, nebo ne, až jsem se vytočil, bouchl do stolu a řekl jí, že se už neozvu, dokud ona sama nebude vědět, co chce. V hloubi duše jsem věřil, že mě při mém odchodu zastaví a řekne mi, jak moc mě miluje, ale nestalo se tak. Já však nechtěl ustoupit a rozhodl jsem se počkat na její reakci. Její postoj k tomu je takový, že čekám dodnes. Už je to několik měsíců a Iveta se neozvala.

Věra (44): Přítel mě opustil. A kvůli komu? Nemohla jsem tomu uvěřit

Mrzí mě, že náš vztah skončil. Musím uznat, že jsem to vůbec nečekal. Nikdy neřekla, že mě chce opustit, jen si nebyla jistá, co od našeho vztahu požaduje. Stále ji miluji, ale jsem unavený se jí doprošovat.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu