3 hlavní faktory ovlivňující zdraví a vzhled vašich vlasů

Péče o vlasy může být někdy velkou výzvou, zvláště tehdy, pokud nevíte, co je příčinou toho, že nevypadají podle vašich představ – jsou suché, dehydratované, nezdravé a poškozené. Představíme vám tři hlavní problémy, které jsou příčinou nezdravých vlasů. Pojďme se na ně podívat.

Chemické poškození

Mezi nejviditelnější a nejzávažnější poškození vlasů patří to chemické – jako je barvení, zesvětlování, melírování. Dokonce i vlasová úprava, jakou je ondulace, může být pro vaše vlasy nepřítelem. Při všech těchto možnostech úprav se do vlasových folikul začnou ukládat chemikálie, které jsou příčinou toho, že jsou vlasy krepatější, sušší a ztrácí jak na objemu, tak na lesku.

Poškození vodou

Věděli jste, že vlasům škodí i obyčejná voda? Pokud se na tento problém podíváme trochu blíže, existují dva faktory, na které je potřeba si dát pozor – kvalita vody a délka umývání.

Tvrdá voda

Když zmiňujeme kvalitu vody, máme na mysli hlavně tvrdou vodu, která má vyšší pH a obsahuje více minerálů, což může být pro zdraví vašich vlasů velmi škodlivé. Nezoufejte, s tímto problémem vám pomůže ocet. Připravte si roztok octa a vody, kterým si vlasy po celém umývání ještě opláchněte. Ujistěte se však, že roztok není příliš kyselý.

Dlouhé sprchování

Také dlouhé sprchování a umývání vlasů může uškodit, zejména hodně teplá voda, která vlasy vysušuje.

Poškození vlasovými produkty

Jak často si umýváte vlasy? Věděli jste, že právě jejich časté umývání vlasům škodí? Snažte se co nejvíce prodloužit dobu mezi jejich umýváním. I pokožka hlavy má své pH, které je častým používáním šampónů a kondicionérů poškozováno. Pokud ale patříte mezi ty, které si vlasy myjí každý den, doporučujeme investovat do kvalitních produktů, které jsou velmi šetrné jak k pokožce hlavy, tak k samotným vlasům.

Čtěte také: Sklenka vína utuží zdraví, aneb proč je dobré pít pravidelně víno.

Abyste vlasům co nejvíce ulevily, sáhněte po přírodních produktech bez zbytečných chemikálií. Také omezení jiných přípravků (suchý šampon, lak na vlasy) může potlačit poškození vlasů.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT