Ženám s velkým pozadím rozhodně sebevědomí nechybí – jak jste na tom vy?

Ženy s velkým zadkem se mužům líbí. Asi je to dáno archetypem, kdy velké pozadí symbolizuje plodnost a mateřství. A ženy s pořádnou zadnicí to pravděpodobně podvědomě vědí, protože své zadečky rozhodně umí nosit.

Krásy velkého zadku

Muži se poměrně shodují v tom, že ženám s velkým zadkem skvěle sluší sukně do pasu, mají krásnou chůzi, a pokud se dají do tance, je to ladné, a ještě více sexy! A ano, ty ženy jsou si svých sexy zadečků vědomy. Že by sebevědomí rostlo s rostoucí zadnicí?

Velké pozadí jako cesta ke zdraví?

Vědci dokonce zjistili, že ženy pyšnící se velkým zadkem trpí mnohem méně na diabetes II. typu, tedy na inzulinu nezávislou cukrovkou. Zřejmě za to může právě tuk, který se v těle ukládá a který zvyšuje citlivost vůči inzulinu. Tato forma cukrovky vzniká tehdy, pokud tělo není schopné reagovat na inzulin, i pokud ho má dostatek.

Pozor ale na to, že tuk uložený na bříšku a v pase už nebezpečný je! Ten riziko vzniku diabetes II. typu naopak zvyšuje a zvyšuje také riziko kardiovaskulárních chorob.

Další z výzkumů si troufá dokonce tvrdit, že velká zadnice zajišťuje jejich nositelkám delší život než těm, které disponují chlapeckou postavou. Typ ženy „hruška“, tedy ten s užším pasem a širšími boky se prý dožívají až o 9 let více. Výpočet si snadno provedete – typ postavy závisí na poměru obvodu pasu a výšky. „Hruštička“ má polem pasu maximálně ½ své výšky.

Silikon na pozadí není bezpečný

Zvětšování ňader prostřednictvím implantátů je ve světě plastické chirurgie už běžnou rutinou. Ženy si žádají víc, a to právě hlavně velké zadky. Domnívají se, že díky tomu dosáhnou úspěchu, a to nejen u mužů – stačí se podívat na některé zahraniční celebrity.

V USA se aplikace tekutého silikonu stala nezákonnou pro obě strany. Černý trh ale stále nabízí nepřeberné množství možností. Nicméně byla zaznamenána i četná úmrtí.

Velký zadek, zdroj skvělé nálady

Pro trend velkého zadečku dokonce existuje samostatný výraz „bootylicious“ – složenina anglických slov booty (zadek, zadeček) a delicious (rozkošný, lahodný). A nejde pouze o slangové označení, výraz uznává i oxfordský slovník angličtiny!

Jedna roztomilá teorie tvrdí, že pokud vás muž plácne po zadku, rozvibrují se nervová zakončení a nastartuje se tvorba serotoninu, který je zodpovědný za pocity štěstí.

Asi neexistuje muž, který by velkou zadnicí pohrdl. A týká se to i takzvaných „horňáků“, kteří běžně upřednostňují bujné poprsí. A vysvětlení je tu i z pravěku – pravěký muž souložil se ženou zezadu, a teprve postupně, během vývoje, přenesl pozornost i na ňadra, která svým tvarem zadeček připomínají.

Ale, ženy, nezoufejte! Nic nikdy neplatí stoprocentně!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu