Za všechno mohla svíčková. Tereza Brodská prozradila úsměvný důvod, proč se kdysi její maminka do krve pohádala s Jiřinou Jiráskovou

Jednou z věcí, kterou fanoušci na instagramovém profilu Terezy Brodské milují, jsou dosud neviděné fotografie a vzpomínky na slavné rodiče, o které se zde herečka dělí. Nedávno přidala úsměvnou historku o „malicherné“ příčině, kvůli které se kdysi její maminka Jana Brejchová pohádala se svou nejlepší kamarádkou Jiřinou Jiráskovou.

Holčičí hádky a jejich důvody

Opravdové kamarádství mezi dvěma úspěšnými herečkami není příliš běžné. Jana Brejchová a Jiřina Jirásková byly ale nerozlučnými kamarádkami více než čtyřicet let. Hrály spolu v divadle, točily filmy a trávily spolu i mnoho času v soukromí, například spolu cestovaly. Právě jedna jejich společná cesta ale před lety znamenala pro jejich přátelství téměř konec. Společně s fotografií, na které je se svou maminkou a Jiřinou Jiráskovou, totiž Tereza Brodská zveřejnila i dosud neznámý příběh o jejich největší hádce.

Na maso, nebo na knedlíky?

K hádce došlo v Americe, kam spolu Jana a Jiřina společně odletěly. Konkrétně měly strávit vánoční svátky u Miloše Formana. Slavný režisér byl na přelomu padesátých a šedesátých let prvním manželem Jany Brejchové. Důvodem hádky mezi nejlepšími kamarádkami se stala svíčková. Rozhodly se totiž, že pro téměř dvacet lidí, které režisér pozval na večeři, uvaří pravou českou svíčkovou. Problém překvapivě nezpůsobily praktické komplikace typu, jak v Americe sehnat vhodnou mouku na knedlíky, ale překvapivá maličkost – jak servírovat brusinky. Zatímco Jana Brejchová tvrdila, že brusinky patří na maso, Jiřina Jirásková je chtěla dát jedině na knedlíky. Brusinky ve svíčkové zasadily do té doby bezproblémovému přátelství obou hereček velkou ránu.

Usmíření a kamarádství až do konce života

Naštěstí to ale nebyla „rána osudová“, příběh měl šťastný konec. O ten se zasloužila stařičká maminka Jiřiny Jiráskové, která obě dvě herečky po návratu z Ameriky usměrnila s tím, že brusinky se servírují zvlášť a poté se dávají na citron či šlehačku. Poté už se údajně nikdy nepohádaly a jejich přátelství trvalo až do smrti Jiřiny Jiráskové v roce 2013.

Zdroj: Instagram/brodskatereza

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu