Vypadá to, že je rozhodnuto. Dcerka Lucie Šafářové a Tomáše Plekance už pobíhá po kurtu

Když se nějaké sportovkyni nebo sportovci narodí dítko, téměř všechny dříve nebo později napadne otázka, zda podědilo i sportovní geny. Když se narodí společný potomek hned dvěma sportovcům, o možné sportovní kariéře dcery či syna se spekuluje téměř od narození. Nejinak tomu bylo a je i v rodině Lucie Šafářové a Tomáše Plekance.

Bude z Leontýnky tenistka?

Podle nejnovějšího příspěvku na instagramovém profilu slavné tenistky to vypadá, že dcera Leontýna se pravděpodobně vydá v maminčiných stopách a zamíří na tenisové kurty. Přesněji řečeno už tam zamířila. Lucie Šafářová publikovala společný snímek s dcerkou na kurtu, který doplnila komentářem: „Největší zábava je šťourání antuky a zametání, ale třeba se ta koncentrace někdy přesune i na hru.“

Je tedy jasné, že Leontýnka, která v prosinci oslavila své třetí narozeniny, už nějakou dobu s tenisovou raketou „koketuje“. Ostatně ve stejném věku začínala kdysi v Brně s tenisem i její maminka a antuka vždy patřila mezi Luciiny oblíbené tenisové povrchy.

Příspěvek se samozřejmě setkal s mnoha pozitivními reakcemi fanoušků, kteří se Lucie rovněž ptali, ve které ruce drží dcerka raketu, neboť Lucie bývala na kurtu nebezpečná i díky tomu, že byla levorukou tenistkou. Mimochodem s raketou v levé ruce hraje i Petra Kvitová nebo Markéta Vondroušová.

A co Oliver?

Kromě Leontýnky mají Lucie Šafářová s Tomášem Plekancem ještě ročního syna Olivera. Už letos v zimě maminka publikovala fotografii malého Olivera s tatínkem na ledě. Možná jsou tedy „role“ už rozděleny, dcera půjde ve stopách maminky a syn ve stopách tatínka. Uvidíme, na konečné rozhodnutí je ještě příliš brzy.

Navíc oba rodiče jsou hodně aktivní a dá se říci, že žádný sport jim není cizí. Rozmanité sportovní aktivity „provozují“ i se svými ratolestmi, a tak se může klidně stát, že se dětem nakonec zalíbí něco úplně jiného.

Zdroj: Instagram/lucie.safarova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu