Vendula (30): Dostala jsem v práci do týmu novou posilu, hned první den jsem ji rozbrečela

V práci vedu svůj vlastní malý tým a snažím se být co nejlepší vedoucí. Chci, aby mě měli mí kolegové rádi, většina z nich je i o něco straší, než jsem já, a tak rozhodně nechci působit namyšleně nebo povýšeně. Mám ráda, když všechno šlape, občas ale ujedu i já.

Tady máš novou posilu

Když k nám nastoupila starší paní jménem Bohdana, byla přiřazena ke mně a já jsem ji měla zaučit, provést po firmě a seznámit s ostatními. Byla to paní s mnohaletými zkušenostmi, velmi milá a snaživá už od pohledu. V mladém kolektivu se příliš necítila, byla od nás všech přeci jen minimálně o deset let starší. Já jsem se jí však snažila ukázat, že to vůbec není žádná překážka. Její nervozitu jsem ale chápala.

Boženko, můžete?

Ujala jsem se jí a všechno jí vysvětlovala, ukazovala a začala jsem jí říkat Boženko. Jenže ona to nebyla Boženka ale paní Bohdana. Vůbec mi to nedošlo, nejprve mě neupozornila, když jsem jí tak řekla po několikáté, už se ozvala. Bylo mi trapně, ale omluvila jsem se, no při prvním dnu se to přece může stát každému.

Asi po půlhodině jsem na ni ale opět zavolala „Boženko!“ a pak ještě několikrát. Boženko sem a Boženko tam, Boženko můžete? Bohdana mě na to upozornila znovu, a tak jsem se znovu omluvila. Měla jsem toho ten den opravdu hodně, a tak jsem byla trošku myšlenkami jinde. A Boženka mi na ni seděla více.

Tohle je Božena!

Pak už jsme se šly posadit do kanceláře, kde jsme chystaly nějaké papíry na druhý den. Začalo se pracovat a bylo vidět, že má nová kolegyně práci opravdu rozumí, už se na mě i usmívala po tom prvotním faux pas, když přišla do kanceláře naše sekretářka ředitele, která mi nesla nějaké podklady a já jsem jí představila svou novou kolegyni jako Boženku!

Tak to už Bohdana neudýchala, stoupla si, řekla, že je Bohdana a se slzami v očích utekla z kanceláře. Dokonce chtěla dát výpověď, to jsem jí naštěstí rozmluvila a dodnes si ji náležitě hýčkám.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu