Valerie (31): Byla jsem vyzvednout dceru ve školce a začala jsem rodit. Paní učitelka kvůli mně skončila s ortézou

Můj druhý porod začal opravdu kuriózně – málem jsem začala rodit ve školce, kde jsem vyzvedávala starší dceru. Když mi praskla plodová voda, vyděsila jsem nejenom děti, ale i mladou paní učitelku – no a druhá učitelka to odnesla asi nejvíce. Dodnes se tomu musím smát a každý si do mě vždycky rýpne, když přijde řeč na porody.

Kdy už to bude?

Přenášela jsem teprve tři dny, ale každým dnem jsem se cítila čím dál více na rozpadnutí. Už jsem prosila doktora, aby to nějak urychlil, ale protože jsem neměla žádné problémy, tedy kromě toho, že jsem se cítila jako velryba, nebylo potřeba mě nechávat v porodnici. Zkoušela jsem snad všechny babské rady na vyvolání porodu, ale nic nezabíralo, a tak jsem normálně fungovala.

Šla jsem pro dceru do školky a cítila jsem se poměrně dobře s ohledem na svůj stav i váhu, která mi vyletěla o pětadvacet kilo nahoru, to jsem u první dcery neměla, tehdy jsem přibrala jen čtrnáct kilo a rodila jsem dokonce ještě o týden dříve.

Mami, z tebe něco teče!

Dcera se převlékala v šatně a já na ni čekala. Když mi praskla plodová voda úplně z ničeho nic, zacítila jsem jen lehkou bolest. Dcera začala křičet, že ze mě něco teče – a v tom přiběhly i ostatní děti, aby se podívaly. Vyděsilo je to, stejně jako paní učitelku, která nevěděla, zda má běžet pro hadr, zavolat záchranku nebo mě uklidňovat. V tom přiběhla i druhá učitelka, ale tak rychle, že se jí podařilo uklouznout na té plodové vodě a praštila sebou o zem.

Děti vyděšeně křičely, paní učitelka na zemi, mě začínaly rychle nastupovat kontrakce – a do toho tam běhala ta mladá paní učitelka s hadrem a snažila se posbírat kolegyni ze země. Bylo to neuvěřitelně komické, ale bolelo to tak, že už jsem se ani smát nemohla, cítila jsem, že začínám konečně rodit.

Rychlý porod proběhl ještě v sanitce

Tolik jsem se těšila, až konečně porodím, že to bude za takových okolností, to jsem nemohla tušit. Ani jsem si to neužila, naštěstí situaci zachránila paní ředitelka, která pohotově zavolala záchranku, odvedla děti a zavolala mému muži. Záchranáři mě naložili a už v sanitce bylo jasné, že dítě chce ven, rodila jsem tak v sanitce, ani jsme nestihli do porodnice dojet.

Když jsem to měla za sebou a dcerka byla venku, zkontrolovali nás a odvezli na oddělení. Manžel za mnou přijel hned, co předal starší dceru babičce – a pobavil mne tím, jak to pokračovalo. Paní učitelka, co uklouzla na mé plodové vodě, měla nohu v ortéze a dostala berle, za to jsem se jí pak samozřejmě přišla omluvit s obrovskou bonboniérou.

Příběh o tom, jak jsem kuriózně začala rodit, už znají skoro všichni z našeho městečka – a dodnes si z toho utahují.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT