Ulož.to jak ho známe končí! Zalohuj.si právě začíná!

Jen před pár dny zasáhla uživatele českého internetu nepříjemná zpráva, o tom, že Ulož.to v podobě, které známe po tlaku z evropské a české legislativy končí. Pro mnohé bylo sice Ulož.to místem spojovaným se šířením nelegálního obsahu, ale využití bylo mnohem širší. Co tedy změna funkcí pro konečné uživatele znamená a existuje nějaká náhrada, která by nabídla srovnatelné nebo ještě lepší služby?

Jak uloz.to fungovalo a co se nyní mění?

Cloud Ulož.to dlouhé roky fungovalo tak, že jste si mohli zálohovat různé soubory. Vždy jste si mohli zvolit, zda chcete soubory chránit heslem, ale i to, zda je chcete sdílet dále. Kromě sdílení nelegálního obsahu tato funkce sloužila lidem k tomu, aby mohli svůj originální obsah sdílet s veřejností, případně poslali link vybrané skupině uživatelů. Poslat některé větší soubory není přes email zrovna jednoduché a mnohdy přímo nemožné. A platit měsíční poplatek na cloudu za uložení pár souborů osobní povahy lidé zcela pochopitelně nechtějí.

Rodiny si tak pomocí úložiště Ulož.to ukládali videa a fotografie, aby se na ně mohli podívat i přátelé nebo kamarádi, kteří jsou třeba na druhé straně světa. Skupiny žáků a studentů pak sdíleli skrze uloz.to vypracované podklady ke zkouškám, zpracované poznámky z přednášek nebo zadání seminárních prací s doplněnými poznámkami od vyučujících. S tím je bohužel konec.

Od 1. 12. 2023 totiž umožňuje ulož.to stahování pouze vlastních souborů a z online platformy se tak vlastně stává hosting. Je tak samozřejmé, že lidé začali ihned hledat náhradu.

Proč si zvolit Zalohuj.si?

Funkce úložiště Zalohuj.si plně nahrazují původní funkce, které Ulož.to nabízelo, a to ještě s řadou vylepšení. Opět tak můžete sdílet své soubory s širokou veřejností nebo pomocí linku s vybranou skupinou uživatelů.

Na každého uživatele čeká neomezeně velké úložiště, kdy může velikost jednoho nahrávaného souboru dosáhnout 100 GB. Počet stažení takového souboru ani okruh stahujících uživatelů není ze strany provozovatele omezen, pokud si takové omezení nenastavíte při nahrávání souboru ve svém uživatelském profilu. Při uložení souboru na https://zalohuj.si navíc provozovatel garantuje jeho dostupnost navždy!

Příjemným překvapením je i skutečnost, že rychlost stahování souborů není nijak omezena, a i přes bezplatný provoz, zde nenarazíte na otravné reklamy. Už nyní naleznete na platformě Zalohuj.si miliony různých souborů, které je možné si stáhnout zdarma.

Proč se registrovat?

Velkou výhodou služeb, které Zalohuj.si nabízí, je skutečnost, že úložiště je možné využívat bezplatně, a to i bez registrace. V případě, že se rozhodnete registrovat získáváte navíc možnost spravovat své uložené soubory, ale i komentáře u jednotlivých souborů. Navíc získáte jistotu, že se ke svým soborům dostanete i když ztratíte link nebo zapomenete jejich název.

Jako registrovaný uživatel si samozřejmě můžete soubory rozdělit na veřejné a soukromé, případně je chránit heslem. Jestliže se tedy rozhodnete sdílet soubor, který je určen jen pro určitou skupinu uživatelů, zvolte skutečně bezpečné heslo, které jim předáte jinou cestou. Za bezpečné heslo se považuje takové heslo, které kombinuje čísla, malá a velká písmena, ale i speciální znaky, jako jsou diakritická znaménka.

Autor: redakce SpokojeneZeny.cz
zavřít reklamu