Tvar vašeho pozadí vám prozradí, jaké můžete mít zdravotní problémy

Každá žena má trochu jiný tvar hýždí. Některá má čtvercový tvar, jiná srdcový nebo trojúhelníkový.  Přesto byste pozadí měli věnovat svou pozornost, protože podle něho poznáte, jaké zdravotní problémy vás mohou ohrožovat.

Předejděte zdravotním problémům úpravou stravy a dobře cíleným cvičením.

Vaše pozadí má tvar srdce

Poznáte jej podle toho, že ve spodní části je mnohem větší. Ženy s tímto tvarem pozadí mají tenký pas, ale široké boky. Dokážou rychle ubrat na váze, ale pokud přiberou, tuk nejprve přechází právě do partií zadku a hýždí. U tohoto tvaru pozadí se zvyšuje riziko osteoartrózy a celulitidy. Měla byste se zaměřit na trénink dolní části těla. Vhodným cvičením je pravidelný běh nebo rychlá chůze. Do svého jídelníčku začaďte více bílkovin, zeleniny a ovoce.

Vaše pozadí je ve tvaru obráceného trojúhelníku

S věkem se zadek může měnit a tuk přechází do jiných částí těla. Dochází k tomu nejčastěji kvůli nízké hladině estrogenu. Pokud má váš zadek tvar obráceného trojúhelníku, budete náchylnější k srdečním potížím, potrápí vás deprese nebo budete více trpět močovými infekcemi. Předejít těmto problémům můžete úpravou jídelníčku a pravidelným cvičením. Váš lékař vám poradí, co byste měli dělat, abyste předešli těmto problémům.

Vaše pozadí má čtvercový tvar

Tento tvar hýždí má rovnoměrné rozložení tuku v celé oblasti. Přestože lidí s čtvercovým pozadím mají dobrý metabolismus, nemusí hubnout. Pokud cvičíte a stále se vám nedaří zformovat zadek do požadovaného tvaru, může to signalizovat, že jste si nevybrali vhodný druh cviků, a tím pádem nespalujete tuky v těch správných partiích. Problém však může být i někde jinde – v hormonu kortizolu, který vyvolává problémy se spánkem.

Vaše pozadí má kulatý tvar

Pokud je vaše pozadí kulatého tvaru, můžete si jednoznačně gratulovat, protože to symbolizuje zdraví. Vše je v rovnováze a přesně tak, jak má být. Jen se snažte nevytvořit si špatné návyky. Tím je myšleno, abyste se vyhnuli špatnému stravování. Jezte hodně vitamínů a vlákniny. Nezapomínejte ani na pravidelný pohyb. Tvar vašeho pozadí se totiž může kdykoli změnit a vy svůj dokonalý vzhled můžete ztratit.

Pozor na plochý zadek

Pokud máte ploché hýždě, trpíte s největší pravděpodobností „syndromem mrtvého zadku“. Toto je nejčastější problém sedavého zaměstnání a celkově ve svém životě hodně sedíte, například se koukáte dlouho na televizi a máte málo pohybu. Vaše hýžďové svaly ochabují. Bojujte proti tomu. Začněte dělat pravidelně dřepy. Udělejte si přestávku v práci a protáhněte se. Začněte chodit více pěšky a vraťte svůj zadek opět do života.

Nemůžete se pořádně vyspat? Zjistěte, co mohou znamenat vaše spánkové návyky.

Každá žena chce mít krásné pozadí, ale je třeba pro to také něco dělat. Cvičením a zdravou stravou rozhodně nic nezkazíte.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT