Triky pro perfektně čisté prádlo. Inkoust, namáčedlo i čistá pračka

Nikdo z nás se tomu nevyhne. Je jedno, zda žijete v luxusní rezidenci, nebo obýváte větší chatu za městem – prát oblečení a domácí textilie musíme skutečně všichni. Pojďte se podívat na přehled těch nejlepších triků, které vám zajistí, že vaše prádlo bude skutečně vonět a zářit čistotou.

Tři jednoduché triky pro čistou pračku

Přejete si, aby vaše pračka voněla a fungovala po dlouhá léta spolehlivě a bezchybně? Dělejte tyto tři jednoduché kroky a bude vám skvěle prát po celou dobu své životnosti.

1. Dvířka pračky a zásobník nechte vždy pootevřené

Zabráníte tak vzniku plísní a bakterií. Vaše pračka i vzduch v domácnosti vám skutečně poděkují. Stačí, když zásobník necháte pouze pootevřený. Vzduch si se vším poradí a mikroorganismy nemají šanci!

2. Filtr na nečistoty kontrolujte jednou za měsíc

Třeba si to spojte se začátkem nového měsíce, abyste nezapomněli. Vyjměte odtokový filtr vaší pračky a odstraňte z něj nečistoty. Stačí ho jen omýt vodou a opět funguje. Právě zanesený filtr je spouštěč mnoha vážných technických závad na pračce.

3. Octová lázeň

Abyste vyhnali bakterie, viry a mikroorganismy, které se postupem času v pračce usazují, dopřejte vašemu spotřebiči octovou lázeň. Stačí vlít hrnek octa do zásobníku a pustit pračku na prací stupeň s nejvyšší teplotou. Uvnitř si klidně vyperte úklidové hadry nebo utěrky, budou čisté a svěží. A bakterie nadobro zmizí!

Prát jednou týdně? Ani náhodou

Možná vám dřívější generace vštěpovaly, že prát se má pouze v sobotu. Hmm, asi ano, ale v době, kdy se nosily pouze vysoce kvalitní látky. Dnes je na trhu mnoho oblečení s příměsí a to prostě po týdnu už nevyperete. Ideálně perte každý den, klidně však každý druhý. Velké prádlo už rozhodně není v módě.

Sport, manuální práce, nebo dětské věci? Jedině s namáčecím prostředkem

Všichni, kdo mají doma prostředek k namáčení prádla, který seženete i ve vesnické samoobsluze, si mohou pogratulovat. Vědí, že s jeho pomocí vyperou skutečně vše. Dětské věci, sportem a manuální prací znečištěné oděvy – s tím vším si namáčecí prostředek poradí. Stačí večer po svléknutí oblečení ponořit textil do lázně s namáčedlem a během druhého dne vyprat.

Nepřehlédněte: Zapřáhněte ho aneb jak donutit chlapa, aby doma pomáhal s úklidem.

Záclony o něco bělejší

Perete záclony a zdá se vám, že to není ono? Zřejmě jste ještě neslyšeli o triku, který musíte znát. Samozřejmě asi víte, že po vyprání záclon je nutné je ponořit do škrobu, aby získaly pevnost a odolnost vůči prachu, ale možná ještě netušíte, že při jejich praní se do závěrečného máchání přidává několik kapek modrého inkoustu. Právě on má na svědomí běloskvoucí podobu záclon.

A co vy? Znáte tyto skvělé tipy, se kterými se praní stává skutečně hračkou? Je vaše pračka čistá a vaše prádlo také?

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu