Tereza Maxová v tichosti pomáhá dětem už čtvrt století

Jméno Terezy Maxové znal v devadesátých letech celý svět. Společně s Evou Herzigovou, Simonou Krainovou a Danielou Peštovou patřila mezi několik málo českých topmodelek, kterým se podařilo prosadit i ve světě. Kromě modelingu je ale její jméno velmi výrazně spojeno i s charitativní činností. Svou popularitu totiž před lety využila k založení Nadace Terezy Maxové dětem. Organizace již dvacet pět let pomáhá především opuštěným dětem v nejrůznějších ústavech, domovech či centrech a podporuje náhradní rodičovství.

Základním posláním je umožnit dětem vyrůstat v rodině

Za uplynulým čtvrt stoletím, během kterého nadace pomohla mnoha opuštěným a ohroženým dětem, se Tereza Maxová ohlédla i na svém osobním instagramovém profilu. K příležitosti výročí zveřejnila několik černobílých fotografií ze začátku existence nadace a na posledním snímku byl poté symbolicky vyfotografován dort k 25. narozeninám. Sérii snímků doplnila dojemným komentářem: „Když se ohlédnu zpět, nechce se mi ani věřit, že už je to čtvrt století, co jsem poprvé pochovala opuštěné miminko v pražském kojenáčku. A přece! 25 let dlouhá cesta za lepším životem těch, na které se často zapomíná, těch, kterým bychom ze srdce přáli to, co jsme jako děti měli – mámu, tátu a domov, kde jsme prožili bezstarostné dětství. Díky všem, co jdete po cestě pomoci s námi. Vážím si toho a věřím, že to má hluboký smysl.“

Tisíce příběhů se šťastným koncem

Jedním z důkazů, že činnost nadace má opravdu velký smysl, je i množství velmi osobních a dojemných komentářů, které k příspěvku píší lidé, kteří s nadací mají osobní zkušenost, lidé, kterým nadace pomohla k lepšímu životu, či lidé, jejichž život dostal díky nadaci hlubší význam. Uznání Tereze vyjádřila ale i celá řada známých osobností, například Tereziny kolegyně modelky Daniela Peštová a Petra Němcová či herečka Jitka Schneiderová, která rovněž spolupracuje s charitativními organizacemi, například na projektu Hledáme rodiče.

Zdroj: Instagram/terezamaxova, nadaceterezymaxove.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu