Tereza Maxová a Eva Herzigová. Topmodelky, které již více než třicet let pojí upřímné přátelství.

Tereza Maxová a Eva Herzigová. Dvě české topmodelky, které se na začátku devadesátých let společně prosadily ve světovém modelingu. Víc než konkurence je ale již více než třicet let pojí přátelství. Důkazem je i poslední příspěvek Terezy Maxové na Instagramu, v němž osobitým způsobem popřála Evě k jejím narozeninám a doplnila ho i dvěma společnými snímky.

Společné úspěchy ve světě módy

Jejich společná životní cesta se začala psát v roce 1989, kdy společně odjely vlakem do Paříže, centra světové módy. Díky své kráse, píli i štěstí se brzy staly velmi žádanými modelkami a spolupracovaly s řadou předních fotografů i módních a kosmetických značek. Tereza pracovala například pro značky, jako je Dior, Chanel, Prada, Ralph Lauren, Oriflame či Vichy. Pokud jde o Evu, velkým zlomem v její kariéře byl rok 1994, kdy se stala tváří spodního prádla Triumph a začalo se jí přezdívat Miss Wonderbra. Říkalo se, že společnost musela billboardy s Evou oděnou jen ve spodním prádle dokonce odstranit z dálnic, neboť zvyšovaly pravděpodobnost nehody. Během své kariéry se objevila na obálkách mnoha prestižních časopisů, jako například Elle, Vogue či Playboy, a spolupracovala rovněž s řadou předních značek ze světa módy, Victoria’s Secret, Calvin Klein, Louis Vuitton či Versace.

Charitativní činnost i rodina

Pro Terezu se stal v mnohém osudným rok 1996. Pracovně i osobně. Návštěva jednoho z kojeneckých ústavů v Praze jí navždy změnila život. O rok později totiž založila charitativní organizaci s názvem Nadace Terezy Maxové. Nadace se zaměřuje na pomoc opuštěným dětem nejen v kojeneckých ústavech, ale také v dětských domovech či centrech. Na některých charitativních akcích s ní dodnes občas spolupracuje i Eva Herzigová.

Pokud jde o osobní život, obě modelky dnes žijí klidným a spokojeným rodinným životem. Tereza se svým tureckým manželem Burakem Oymenem vychovává dceru Mínu a syna Aidena. Kromě nich má ještě syna Tobiase, jehož otcem je dánský tenista Frederik Fetterlein. Eva po nevydařeném manželství s bubeníkem skupiny Bon Jovi a krátkém románku s hercem Leonardem DiCapriem našla štěstí po boku italského podnikatele Gregoria Marsiaje. Dnes je Marilyn Monroe Východu, jak se Evě často přezdívá, šťastnou maminkou tří synů a kromě modelingu se občasně věnuje také herectví.

Zdroj: Instagram/terezamaxova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu