Šťastná Marilyn Monroe v plavkách na pláži. Co bylo důvodem jejího úsměvu?

Marilyn Monroe, sexy symbol 50. a 60. let. I když od její tragické smrti uplyne příští rok už šedesát let, přesto její jméno zná i dnes téměř každý. Její krásu a talent můžeme dodnes obdivovat nejen díky filmům, které během svého života natočila, ale také díky obrovskému množství fotografií, které po ní zůstaly. Ve své době byla nejfotografovanější ženou světa. Jedny z nejkrásnějších fotek této divy vznikly v roce 1957 na pláži.

Přirozená krása a štěstí

Autorem série částečně barevných a částečně černobílých fotek byl známý fotograf tehdejších hvězd Sam Shaw. Fotografie zachycují přirozenou krásu Marilyn a co víc, herečka na nich vypadá velmi šťastně a bezstarostně. Snímky vznikly na pláži Amagansett v New Yorku v červenci roku 1957. Marilyn, které bylo tehdy třicet jedna let, je na nich zachycena v bílých jednodílných plavkách, jak se koupe či prochází po břehu moře a vítr si pohrává s jejími blond vlasy. Důvodem hereččina štěstí mohla být i skutečnost, že na těchto fotografiích byla Marilyn těhotná. Otcem dítěte, které v té době nosila pod srdcem, byl její tehdejší manžel dramatik Arthur Miller. Bohužel o měsíc později Marilyn o dítě přišla. Nebylo to ani poprvé, ani naposledy. Herečka během svého života přišla o dítě hned třikrát.

Na tváři smích, ale v srdci smutek a bolest

Fotograf Sam Shaw patřil k blízkým přátelům herečky, mohl ji tak proto fotografovat nejen pro oficiální plakáty, ale také v soukromí. Mimochodem je to právě on, kdo je autorem pravděpodobně nejznámější ikonické fotografie Marilyn Monroe s nadzvednutými šaty z filmu Slaměný vdovec. Život herečky měl bohužel ke štěstí a bezstarostnosti z jejích fotografií daleko. I když navenek se snažila působit sebevědomě, roky bojovala s nejrůznějšími psychickými problémy, depresemi a závislostmi. Její předčasná smrt v roce 1962 se stala zdrojem mnoha konspiračních teorií, především díky blízkým stykům Marilyn s bratry Kennedyovými. Oficiální příčina úmrtí ale dodnes zní sebevražda.

Zdroj: Facebook/Alandala

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu