Šafářky: Lucie Šafářová se pochlubila maminkou, sestrou i neteřemi

Den matek, který se slaví druhou květnovou neděli, se v České republice stává rok od roku oblíbenějším svátkem. Slaví ho i mnoho známých tváří, které v tento den na svých sociálních sítích zveřejňují společné fotografie se svými maminkami. Bývalá teniska Lucie Šafářová letos tento svátek pojala v širším slova smyslu.

Rodinná pouta

Lucie na svém instagramovém profilu zveřejnila několik snímků, na kterých je nejen ve společnosti své maminky Jany, ale také starší sestry Veroniky. Oběma jim v dojemném osobním komentáři poděkovala za to, že tu pro ni vždycky byly a jsou.

Veronika je o deset let starší a tento věkový rozdíl způsobil, že o ní Lucie často mluvila jako o své „druhé mámě“. Byla pro ni vždycky a ve všem velmi důležitou oporou, stála při ní v jejích tenisových začátcích a i později, když odešla studovat do Ameriky, se jim podařilo nadále udržet velmi blízký vztah.

Blízko ke „klanu Šafářek“ má i Lucii manžel Tomáš Plekanec. Bývalý hokejista totiž na svém profilu na Den matek publikoval snímek nejen se svou maminkou, ale také s tchýní a švagrovou.

Tenis v krvi

I když Lucie s profesionálním tenisem skončila, rodina se nemusí bát, že by ve světě tenisu neměla zastoupení. Tenisu se totiž aktivně věnují obě Luciiny neteře Emma a Anna, což je patrné hned z první fotografie, kde jsou zachyceny společně s babičkou, sestřenicí Leontýnkou a bratrancem Oliverem.

Tenisové geny se v rodině Šafářových prostě nezapřou. Ostatně i Luciina sestra Veronika tenis v minulosti aktivně hrávala. V neposlední řadě k němu má blízko i čtyřletá Leontýnka, kterou „trénuje“ dědeček Milan, který byl kdysi i prvním trenérem maminky.

Zdroj: Instagram/lucie.safarova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu