Renata (28): Moje babička se na stará kolena pomátla, když nás někdo vidí jako rodinu pohromadě, nechápe

Jsme hodně atypickou rodinkou – já už si na to ale pomalu zvykám. Od pěti let mě vychovává babička, protože moje máma se na výchovu necítila a otce ani neznám. Dětství u babičky bylo ale báječné ve všech směrech, moje bábi je prostě živel.  A to i dnes na prahu sedmdesátky.

Život přece ještě nekončí

Babička mi věnovala čas a starala se o mě s láskou, děda nám umřel, když mi bylo teprve osm let – a od té doby byla babička na všechno sama. Neměla vlastní život, chodila jen na brigády, abychom se měly co nejlépe, a hodně pracovala na své malé zahrádce. Když jsem ale před devíti lety odmaturovala, odstěhovala se a začala pracovat, rozhodla se babička začít ještě trochu žít a razila heslo, že život ještě rozhodně nekončí, i když už jí bylo téměř šedesát let.

Babička a seznamka

Když jsem jednou přijela na návštěvu, nestačila jsem se divit. Babička si pořídila nový počítač a chatovala si na seznamce s různými muži. Dokonce se mi svěřila, že už byla dvakrát na rande, ale nijak zvlášť dobře to nedopadlo. Takhle jsem svou babičku neznala, i když měla vždycky hodně energie, měla jsem pocit, že po dědovi už žádný vztah nehledá. Ona to ale měla dobře vymyšlené, chtěla mě vychovat, a až pak se začít věnovat sobě.

Ty jsi nějaká jiná!

Po roce na seznamce se babička změnila celá, začala chodit na kosmetiku i ke kadeřníkovi, dbala o sebe a pořád chodila na nějaké schůzky. Pak mi jednou zavolala, abych přijela v neděli na oběd, že mi chce někoho představit. Já měla v té době nového přítele a rozhodla jsem se ho vzít s sebou. Babička byla nadšená. Můj přítel je ode mě o pět let straší a vypadá ještě na víc. Když jsme přijeli, zažili jsme docela šok.

No to mě podržte!

Babička nám představila svého přítele Mirka, pohledného chlapa, který byl od babičky o osmadvacet let mladší. Málem jsem omdlela. Nejdříve jsem ho podezírala, že je s babičkou pro peníze, jenže ona toho kromě malého baráčku moc nemá. Navíc jsem ho po čase poznala a zdál se mi milý i upřímný. Táhnou to spolu už sedmým rokem a klape jim to.

Jen když se společně někde objevíme, vypadáme dost zvláštně. A lidé v okolí to dodnes nemohou vstřebat.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu