Připravte si neděli, kterou si skutečně vychutnáte

Neděle je volný den, tak co si ji pořádně užít? Poradíme vám pár tipů na nedělní zážitky pro vás, i pro celou rodinu. Některé tipy jsou určeny ale výhradně vám samotným.

„Mamastay in bed“

Ano, i jako máma od rodiny máte plné právo prolenošit den. Takže se přestaňte stresovat, co děti a manžel, a vychutnejte si pobyt v pohodlí postele po svém. Připravte si nějaké mlsání, příjemné pyžámko a oblíbené filmy či seriály. A užívejte si!

Koupačka v přírodě

Sbalte osušku, krémy na obalování, plavky a děti a vyrazte na nějaké místo, které nebude přecpané naháči jako všechna dostupná koupaliště. V Česku se taková místa najít dají, ať už jde o rybníky, zatopené lomy nebo jezera. Pár hodin jízdy na vybrané místo pro vás navíc bude jakousi mini dovolenou.

Poklady za pár kaček

Na bleší trhy můžete vyrazit sama i s dětmi, manžela v tomto případě raději nechejte doma. Dá se tam najít spousta pokladů, ani si je nemusíte všechny kupovat, skvělým zážitkem je pohled na ně, případně je pořádně prohrábnout. Pokud si odtud nějaké skvosty za pár kaček přinesete domů, ani byste neřekla, jak velkou radost z nich můžete mít!

Jako za mlada

Máte nyní méně koníčků než dřív, protože prostě nestíháte? Připravte si skicáky, vodovky, barvy na látky, zbytky látek, staré časopisy a můžete se celá rodina pustit do práce. Malovat si, vyrábět koláže a mnoho dalšího, co už dávno nikdo z vás nedělal. Můžete si užít skvělou a netradiční zábavu.

Tvorba nového domova

Kytky dáme sem, křeslo tam… občas je skvělé „provětrat“ byt i jednotlivé pokoje třeba jen malou změnou v uspořádání. Tato aktivita vám přinese radost, a navíc vás nabije novou energií a optimismem, takže i v pondělí se vám bude vstávat mnohem lépe.

Jump! Jump! Jump!

A nemusí to být jen výlet do trampolínového centra, které jsou v Praze k dispozici, výborným zážitkem je, pokud si s dětmi zajdete na nějaké velké dětské hřiště s provazovými prolézačkami, podivnými zvířátky na pružině či prolézacím hradem se skluzavkou. Uvidíte, že pokud se s nimi aktivně zapojíte do těchto dětských her, výborně si zadovádíte.

Tak si užijte neděli, jak jen to půjde!

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu