Plešatost není jen důsledkem nemoci, ženy si často holí hlavy samy. Jak dobře vypadat, když jste plešatá?

Stále více žen si dnes holí hlavy dobrovolně. Nemusí jít pouze o důsledek nemoci, někdo chce věnovat vlasy na charitu nebo je to zkrátka součást stylu. Proto se plešatosti nebojte! Není nutné skrývat hlavu pod šátkem, poradíme vám, jak být na svou hlavu bez vlasů pyšná a cítit se krásná!

Používejte make-up

Pokud jste plešatá, make-up vám určitě prospěje. Ale pozor! Není to tak, že když nemáte vlasy, budete to přehánět s líčením! Volte make-up decentní a takový, který vám sluší.

Také můžete zvážit tetování hlavy. Tetování lze využít dočasné (například tetování hennou), nebo klasické trvalé. A až vám vlasy dorostou, tetování se pod ně krásně schová!

Zdůrazněte ženské rysy

Nezapomeňte nosit ženské oblečení, pokud je to v souladu s vaší povahou. Některé ženy se začnou bez vlasů cítit hodně chlapecky, ale pokud to není váš záměr, rozhodně na ženskost nerezignujte, ba naopak ji zvýrazněte! Šaty, sukně, boty na podpatku, vše, co zdůrazní vaši ženskost je pěkné! A nejlépe tehdy, pokud přidáte velké náušnice. Zdůrazní vaši krásu a přitáhnou pozornost!

Sebedůvěra je zásadní

Bez sebedůvěry nevypadají pěkně ani supermodelky! Neskrývejte svou krásu! Nasaďte úsměv, rovně se postavte a buďte hrdá na to, kdo jste. Důležité je také najít věci, které se vám na sobě líbí. Dobře, nemáte vlasy, ale to je jen jedna část vašeho těla. Podívejte se do zrcadla a najděte to ostatní. Máte pěkné oči? Lícní kosti? Tvar rtů? Uvědomte si, že sám fakt, že jste plešatá, vás nijak neodlišuje od ostatních.

Jistě, bez vlasů můžete vypadat jinak než někteří lidé, ale je tu mnoho plešatých žen! A vy můžete najít svůj nový styl, ve kterém vám bude dobře!

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu