Od zítřka jiná! Okouzlete mužské kolegy svou profesionalitou. Síla myšlenek a tipy, jak se cítit líp než kdy dřív

Rozhodnete-li se „být jiná“, základem je změna automatických myšlenek. Průměrně nám hlavou proletí asi 70.000 myšlenek denně. Jenže asi 95 % z nich je úplně stejných jako včera nebo předevčírem. A většinou nejsou moc pozitivní. Zatímco negativní myšlenky se vybavují tak nějak samy, o ty pozitivní se musíme snažit. Ale jak? Když vás negativní myšlenka napadne, zkuste se na chviličku zastavit a zeptat se: „Doopravdy tě potřebuji?“ a aby vám to šlo lépe, jsou tu i další tipy.

Pytel na odpadky

Začneme u reálného úklidu. Většina žen nosí jen asi 20 % oblečení, které mají ve skříních. Doporučení zní: Toho, co jste na sobě neměla déle než 2 roky, se zbavte. Bude se vám hned lépe dýchat! A co se týče psychiky? Už známý psychoanalytik Sigmund Freud řekl: Pořádek šetří čas i psychické síly. A budete-li mít pořádek v hlavě, budete mít pořádek také v životě.

Méně slov

Ostatní se k vám chovají tak, jak se chováte sama k sobě. Jestli o sebe nedbáte, lidé vám to zrcadlí a moc dobře se k vám nechovají. Je to jednoduchý princip. Vy máte totiž podvědomě pocit, že si nic jiného nezasloužíte. Změňte to! Když si uklidíte stůl v kanceláři, získáte určitý respekt kolegů. Ten si ještě pojistěte tím, že si pohlídáte, jak mluvíte. Nadbytečná slova vyvolávají hlavně u mužů pocit, že jste méně schopná. Proto v jejich přítomnosti mluvte méně, konkrétně a přímo.

Věřte své intuici

Intuici můžete vnímat jako zvláštní pocit kolem žaludku, myšlenku nebo pocit, že „něco visí ve vzduchu“. Že je něco špatně, nebo taky dobře. Tento vnitřní hlas mívá obvykle pravdu a pokud se podle něj zachováte, věci se většinou dají do pohybu. A naopak, snažíte-li se intuici ignorovat, je to jako kdybyste vláčela na noze kouli. Nejlepší je prozkoumat, co vám intuice sděluje. Zastavte se, na svůj vnitřní pocit se zaměřte a zkuste přijít na to, čeho se týká a co se vám snaží sdělit.

Podělte se o radost

Nejlepší způsob, jak na pracovišti uspět, je vyjadřovat své pocity. Ale pozor! Pouze ty pozitivní! Přiznání negativních pocitů muži opět vnímají jako slabost. Na pracovní stůl si dejte nějakou pěknou květinu nebo si každý týden kupte růži a dejte ji vedle počítače. Prozáří váš den, ale i na kolegy zapůsobí blahodárně. Uvidíte, jak se vztahy ostatních k vám změní.

Dělejte to jako muži

Nastane-li pracovní stres, muži obvykle zmlknou. Začnou se plně soustředit na svůj úkol a není radno je rušit. Ženy ve stresu mají většinou tendenci mluvit hodně, a také se svěřovat v naději, že získají nějakou podporu. Muži to chápou tak, že svou práci nezvládáte. Přesto právě u nich hledejte konkrétní pomoc. Ale musíte si o ni říct jasně a přímo.

Okouzlete své mužské kolegy

Ženy potřebují zájem a pochopení, muži potřebují cítit důvěru a uznání. A nejvíce ocení, když …

  • Se je nebudete snažit změnit nebo vylepšit.
  • Pokud jim radíte jen tehdy, když vás o to požádají.
  • Jestliže se méně malujete! Výrazný make-up muži nemají rádi, hlavně v práci ne.
  • Když při hovoru s kolegou pronášíte komentáře jako „to zní rozumně“, „velmi dobrý nápad“ a podobně.
  • Nikdy nezapomeňte muže pochválit, pokud se snaží změnit svůj vzhled k lepšímu. Nepřehlédněte novou kravatu!

Cítíte se líp? Možná to nejde tak rychle, ale na pracovišti získáte respekt mužů i žen a budete považována za skutečného profesionála, který má navíc dobré nálady na rozdávání!

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu