Oblečení do fitka – větší věda, než jste si mysleli

Rozhodli jste se konečně zapracovat na své kondici v posilovně? Gratulujeme, no určitě si kladete otázku, jaké oblečení zvolit.

https://www.pexels.com/sk-sk/photo/fitness-cvicenie-bocny-pohlad-profil-6339676/

Stačí běžné „domácí“ triko a tepláky, nebo to chce profi výbavu z obchodu? Má funkční oblečení vůbec nějaké výhody, nebo je to jenom marketingový tah? Pojďme se na to společně podívat detailněji. 

Lidová moudrost říká, že do fitka chodí tři typy lidí: Co se chtějí vyfotit v zrcadle, co chtějí udělat dojem na okolí a co chtějí reálně cvičit. Pokud patříte k těm prvním dvěma, stačí vám obléct si v podstatě cokoliv, co dobře vypadá a je alespoň trochu sportovní. 

Pokud jste ale čím dále více ohrožený třetí typ, musíte volit mnohem pečlivěji. Nakonec, i oblečením můžete předcházet zranění. 

https://www.pexels.com/sk-sk/photo/sport-vydrz-vytrvalost-mlady-8846204/

Domácí versus profi styl: co vyhrává „tam nahoře“? 

Jistě, volným trikem a kraťasy ze skříně nic nepokazíte. Cítíte se v nich dobře, nikde vás netlačí a poskytují dostatečný prostor pro volnost.

Pozor ovšem – materiál u těchto kousků často není právě nejkvalitnější a má tendenci trhat se v nejnevhodnějších okamžicích. 

Nemluvě o tom, že příliš vytahaný outfit vás může nepříjemně třít. Výbava ze skříně se také velmi snadno propotí a cvičit celý mokrý taky není žádná výhra.

https://www.pexels.com/sk-sk/photo/sportovy-sport-vydrz-vytrvalost-6455836/

Profi sportovní oblečení ze specializované prodejny je už trochu jiné kafé. Funkční trička perfektně odvádějí pot. 

Jsou pružné a zároveň drží tvar, netrhají se, dokonale se přizpůsobí vaší postavě a cítíte se v nich jako ve své druhé kůži. Jsou zhotovené z kvalitních materiálů a často s povrchovou úpravou, která zabraňuje šíření zápachu. 

Pokud máte přirozeně široká ramena a hubenou figuru, určitě sáhněte i po přiléhavějších kouscích, budete působit více fit, než ve skutečnosti jste. Co dokáže také fajn nakopnout psychiku při sportovním výkonu. 

U žen samozřejmě netřeba zapomínat ani na sportovní podprsenku. Je vhodné, aby byla bez zbytečných švů – vaše pokožka se vám poděkuji. I tady je potřeba dbát na savý, vzdušný a rychleschnoucí materiál. Ženské sebevědomí je stejně důležité, a proto návrháři zvyknou přidávat i odnímatelné vycpávky. 

Vyzkoušejte vysoce kvalitní funkční oblečení na vlastní kůži. Ušetřit vám pomůže Nike slevovy kód.

https://www.pexels.com/sk-sk/photo/lano-sportovy-aerobik-sport-6455777/

Nezanedbávejte ani spodek 

Funkční kalhoty mají jednu nespornou výhodu – dokáží regulovat teplotu. Zejména ty dlouhé zahřejí v zimě (ale i uprostřed léta ve vyklímované místnosti), v teple dokonce chladí. 

Pánové, nebojte se sáhnout po legínách. Pokud se v nich stejně cítíte divně, klidně si přes ně oblékněte kraťasy a hned má váš sportovní styl větší šmrnc. Pro dámy jsou elasťáky víceméně samozřejmostí, dejte si jenom pozor, aby při cvičení neprosvítaly. Na jejich nákup určitě využijte Lelosi slevovy kód.

Na první pohled by se zdálo, že profi oblečení jednoznačně vyhrává, není tomu ale celkem tak. Jeho nevýhodou je vyšší cena a také obrovský výběr kousků s různými parametry, které mohou laika snadno zmást. 

To nejdůležitější na závěr – boty. Kvalitní pevná obuv je úplný základ. Může vás ochránit i před zraněním a přesílením. Nedělejte kompromisy a obětujte pár stovek navíc. Protože nohy během sportu mohou trochu natékat, je dobré zvolit obuv o číslo větší.

https://www.pexels.com/sk-sk/photo/atleticky-rozhodnost-pevnost-sila-4162494/

Pořád se ještě neumíte rozhodnout, jestli zkusit outfit „made in home“, nebo jít do něčeho profesionálnějšího? Zkuste obojí a poslouchejte své tělo. Ono vám už samo řekne, v čem se cítí nejlépe. 

Autor: redakce SpokojeneZeny.cz
zavřít reklamu