Nový fashion look letošního léta – inspirujte se a buďte v létě za hvězdu!

Dříve v módě platilo pravidlo: „Podle toho, co nosíš za oblečení, poznám, co posloucháš za hudbu.“ Metaláci, pankáči či depešáci sice ještě úplně nevyhynuli, ale na jejich místo se tlačí subkultury, které se v módě neřídí hudbou, ale alternativním životním stylem. Pojďte se s námi podívat, co je v současné době na módním nebi.

Top gender neutral

O gendrové rovnosti, respektive nerovnosti, se diskutuje asi všude. Známé filmové hvězdy hlásí do světa, že své děti budou vychovávat jako genderově neutrální. Údajně to znamená poskytnutí takové výchovy, která nabízí to nejlepší z obou pohlaví, a na dítěti pak je zvolit si, které prvky jsou mu bližší. Upouští se od tradičních stereotypů, co by měli chlapečci či holčičky dělat. Možná na tom něco je, ale psychologové varují. Dítě může mít v kontaktu s běžným světem zmatek a vše může dojít tak daleko, že kolektiv takové dítě vůbec nepřijme.

Ale zpět k módě. Ta diktuje eliminovat veškeré znaky určující styl mužského a ženského odívání. Nejde o to, aby se kluci oblékali do sukní a dívky nosily klučičí oblečení, hlavní je držet se společných bodů obou spekter – hitem jsou minimalistické modely v neutrálních barvách.

Příznivci takto orientované módy si pochvalují, že jde o věc nadčasovou, jednoduchou a neurčující osobnost. Člověk zůstává sám sebou, ale skrývá svou osobnost, nevymezuje se vůči společnosti tím, co má na sobě. „Nenechává za sebe mluvit své oblečení.“

Natural bio kids

Tato módní vlna velí zbavit se make-upu a přijmout se taková, jaká doopravdy jste. Pokud v kuchyni používáte bio zeleninu, a přitom máte na obličeji vrstvu chemie, něco prý není v pořádku. Tyto lidi ale nepotkáte v batikovaném oblečení a špinavých sandálech, naopak si potrpí na kvalitní a dražší značky oblečení, které ovšem musejí vycházet z přírodních materiálů a být nadčasové. Určitě platí, že pokud se žena přestane líčit, neznamená to automaticky také to, že o sebe přestává dbát.

Glamour v novém

Tento styl je vlastně opakem předchozího. Líčidla, barvy na vlasy, třpytky a podobné doplňky včetně výrazných outfitů prostě nejdou přehlédnout. A jako by toho nebylo málo, outfity módní vlny odhalují téměř všechny půvaby ženského těla. Stručně řečeno, co chybí na oblečení je dotvářeno šperky, make-upem, hrou s vlasy… Ke glam stylu patří i čelenky, korunky, hřebínky, vše se třpytivými kamínky. Třpytky se lepí také na obličej i celé tělo. Současnému trendu pak vévodí ozdoby do vlasů z peří, květin a mořských mušlí.

Nechte se inspirovat, na léto jsou vhodné všechny uvedené módní trendy, každopádně nejlepší je zachovat jednoduchost. A to i u glam stylu – nemusíte se bát, že jste na sebe dala ozdob málo!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu