Nejčastější chyby při mytí obličeje, které děláme úplně všichni

Někdo si s mytím obličeje dělá starosti, jiný si s tím vůbec hlavu neláme. Správné mytí a čištění obličeje vede ke krásné a zdravé pleti, proto byste na tento fakt měly myslet, zejména tehdy, když máte s pletí potíže. Představíme vám základní chyby, které dělá mnoho z nás.

Neodstranění make-upu

Prvním důležitým a zásadním krokem ke zdravé a čisté pleti je odstranění make-upu. Na tento krok většina z nás zapomíná nebo jej pro svou lenost vynechává.

Ubrousky na make-up

Nepředpokládejte, že ubrousky na make-up jsou k čištění obličeje dostatečné. Ubrousky sice můžete využít jako dočasné opatření, ale využívejte je pouze tehdy, pokud je to nezbytně nutné.

Při peelingu na pleť netlačte

Taky máte tendence při exfoliaci na pleť zatlačit v domnění, že bude čistější? To je ale špatně, používejte pouze jemné krouživé pohyby, kterými pleť vyčistěte.

Mýdlo

Mýdla způsobují více škody než užitku. Je lákavé sáhnout ve sprše po mýdle, abyste si umyly obličej. Ale tomuto kroku se raději vyhněte, mýdla pleti škodí.

Nesprávný čisticí prostředek

Použijte čisticí prostředek, který je jemný, neparfémovaný a udržuje rovnováhu pH pokožky, aniž by ji vysušoval. Je také dobré vědět, jaký typ pokožky máte – a podle toho volit čisticí a jiné produkty.

Místo vody ubrousky

Některé ženy sice použijí k odlíčení make-upu běžný odstraňovač make-upu, ale celý proces završí opět vlhčenými ubrousky místo toho, aby si obličej umyly vodou. A to je špatně.

Drsné ručníky

Pro mytí obličeje si vyhraňte speciální ručník, měl by být měkký a bavlněný. Nepoužívejte své běžné osušky na obličej, to je jedna z největších chyb, které děláme.

Příliš mnoho pěny

Taky si myslíte, že čím více produkt pění, tím lépe? Možná vás zklameme, ale jste na omylu, jedná se pouze o placebo efekt. Je lepší sáhnout spíše po krémových a jemných čisticích produktech, které neobsahují látky, co pleti škodí.

Tonikum a hydratace

Schválně, používáte tonizační vodu? Její použití je dalším důležitým krokem ke správné péči o pleť. Tonikum uzavře pokožku, aby se do ní nedostaly bakterie a prach. Po tonizaci je čas pro hydratační krém, na který byste také neměly zapomínat. Pleť je po čištění vysušená.

Časté mytí obličeje

Myslete na to, že obličej stačí mýt dvakrát denně. Pokud jste zvyklé si během dne obličej několikrát přepláchnout, nedělejte to – zbytečně tak svou pokožku připravujete o přirozené pH.

Mějte krásnou pleť díky správnému mytí.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu