Milena (26): Sousedka si přivolala výtah s malým překvapením, dostala jsem od ní pěkně vynadáno

Stěhovala jsem se s malým desetiměsíčním synkem po rozvodu do nového bytu, který jsem si ale vybavovala postupně podle financí. Zpočátku jsem tam neměla skoro nic, a tak jsem byla nucená žít nějakou dobu u rodičů. Z internetu jsem si objednávala vybavení podle toho, na co jsem měla a vždycky jsem si to chodila přebrat. Byla jsem tam snad několikrát za měsíc, chtěla jsem mít ale všechno připravené, než se do bytu nastěhuji s malým.

Pračka u schránek

Byt je v sedmém patře panelového domu, do výtahu jsem si věci vždycky nastrkala sama, ale protože to byly objemné a těžké věci, potřebovala jsem občas pomoc. Naštěstí jsem měla hodné sousedy nebo jsem ukecala kurýra. Horší to bylo, když jsem musela dorazit na přebrání i se synem v kočárku. Ledničku a kočárek totiž do výtahu opravdu nenarvu, navíc se synem v náručí jen těžko něco odnesu.

Čekala jsem na pračku, která měla být jednou z posledních věcí. No měla jsem radost, už jsem se totiž mohla konečně začít stěhovat od rodičů. Jelikož jsem jí peníze posílala na účet, kurýr nepotřeboval ode mě peníze, spěchal a pračku mi nechal ležet u schránek.

Rychle tam běž!

Volala jsem tátovi, jestli by mi ji nemohl jít dát do bytu, ale byl v práci, poháněl mě, abych tam zaběhla sama, no musela jsem i se synem. S touto situací jsem nepočítala. Byla jsem nucená nasoukat pračku do výtahu, odložit kočárek, vzít si malého na ruce a vyjet s ním nahoru. Vystoupila jsem z výtahu, otevřela byt, kde jsem chtěla položit malého, abych mohla vytáhnout pračku z výtahu, no jenže ten si mezitím přivolala sousedka.

Proč blokujete výtah, mladá dámo

Naše sedmdesátiletá sousedka spěchala do obchodu, a jelikož byl den akcí, rozhodně si nechtěla nechat nic ujít. I když normálně má spoustu času, nemohla rozdýchat, že jsem zablokovala výtah na pár minut svou pračkou, kterou si ona přivolala a rozpoutala zcela zbytečnou hádku. Nemohla pochopit, proč jsem tu pračku ve výtahu nechala a mě dalo pak hodně sil si ji udobřit.

 K mé nelibosti je totiž ona správcovou v našem domě, a tak s ní všechno důležité musím řešit. Ani by mě nenapadlo, že dostane takový šok z přivolané opuštěné pračky v našem výtahu.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu