Lucie Křížková je k nezastavení, za dva týdny má v nohou 100 km

Také patříte k těm, kteří se již několik týdnů před Vánocemi obávají, kolik kilogramů zase letos přes svátky přiberou? Moderátorka Lucie Křížková se toho opravdu bát nemusí. Její štíhlou a sportem vyrýsovanou postavu obdivuje řada jejích fanynek a navíc se i Lucie připojila k výzvě s názvem Adventní běhání. Nyní se na svém instagramovém profilu svěřila, že už má v nohou neuvěřitelných 100 kilometrů.

Běh pro krásnou postavu i dobrou věc

Lucie Křížková se v mládí závodně věnovala sportovní gymnastice a rozmanité sportovní aktivity jsou dodnes jedním z jejích největších koníčků. Běh k nim již dlouho patří, a tak není divu, že se Lucie na začátku prosince k běžecké výzvě připojila. Cílem je jít si každý den alespoň na půl hodiny zaběhat. I když jak se přiznala, v zimě obvykle tolik neběhá. Důvody jsou hned dva, jednak se obává se běhání ve tmě a také toho, že jí to na sněhu či námraze při běhu uklouzne a ona si tak zvaně „namele“. Ale charitativní výzvu nedokázala odmítnout. Navíc Lucie má pro běh ještě jeden speciální důvod a motivaci, svého manžela Davida, který je stále ve vězení. Lucie tak běhá i pro něj.

Kdo má větší nos?

O své běžecké zážitky se pravidelně dělí se svými příznivci a jak je patrné z komentářů, mnohé z nich rovněž inspirovala k tomu, aby se výzvy na běhání pro dobrou věc také zúčastnili, nebo aby alespoň začali se svým tělem něco dělat již teď, a ne až příští rok v rámci novoročního předsevzetí. Za prvních patnáct dní uběhla Lucie neuvěřitelných sto kilometrů a jejím cílem je mít do konce prosince „na kontě“ dvojnásobek. Jak se vtipně svěřila v komentáři k příspěvku, její aplikace na běhání s jejími tréninkovými metodami ale příliš nesouhlasí a hlásí jí: „Příliš náročný trénink“.  Lucie většinou vyráží běhat do lesa. Naposledy se tam „setkala“ se Spejblem, a jak s humorem poznamenala, při odpočinku sis společně poměřili nosy a vyhlíželi lepší zítřky.

Zdroj: Instagram/lucie_krizkova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu