Letní dovolené často vedou ke krachu vztahu. Proč tomu tak je?

Stránky cestovních kanceláří jsou plné spokojených párů a rodin, které se bezstarostně procházejí prosluněnými plážemi. Letní období však není pouze zalité sluncem. Proč se po společné dovolené celá řada párů rozchází?

Nesplněná očekávání

Přáli jste si, aby vás vyzvednul váš partner v nablýskaném autě a vypadal jako stylový fešák, a místo toho se objevil v nemožné košili a ponožkách v sandálech? Zřejmě to bude pouze první z řady zklamání, které během společné dovolené zažijete. Očekávání jsou zabijáci vztahu. O dovolené toto platí dvojnásob.

Není kam utéct

Když se doma nepohodnete, máte možnost si každý na chvíli zajít za kamarádem nebo se projet na kole. Na společném hotelu daleko od domova tato možnost odpadá. Atmosféra houstne a vzduch by se dal krájet. Buď to překonáte, nebo to bouchne.

Finance?

Vy se snažíte, abyste vyšli s penězi až do konce dovolené, a vaše partnerka si dopřává všechny místní speciality a myslí si, že vaše peněženka je bezedná? Zřejmě se schyluje k nepříjemné konfrontaci.

Čtěte také: Pohodový odjezd na dovolenou díky našim tipům. Letos to bude super.

A co společné zájmy?

Na dovolené nám mnohdy dochází, jak málo máme společného. Zatímco vy byste ráda aktivně využívala veškeré fakultativní výlety, váš partner je spokojený u hotelového bazénu s minibarem? Absence společných zájmů vede k rozčarování a odcizení.

Flirtování

Léto přeje velmi lehkému odívání. Rádi se otočíte za krásným kouskem, co kolem vás právě prošel? Na tom by nic špatného nebylo, ale je nutno se také věnovat člověku, se kterým jste na dovolenou odjeli. Flirtování s dalšími členy zájezdu nebo s obsluhou není právě super nápad, jak si udržet vztah.

Být spolu týden na jednom místě není pokaždé příjemné. Mnohdy to vede dokonce k úplnému krachu celého vztahu. Když se k tomu přidá nepřízeň počasí nebo nečekaná nepříjemná situace, jedná se o velkou výzvu a zkoušku vztahu.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu