Které české celebrity pečou vlastní domácí cukroví?

Vánoční svátky bez cukroví si většina z nás neumí představit. Linecké cukroví, vanilkové rohlíčky, Masarykovo cukroví, ořechy či perníčky prostě k Vánocům patří. Navíc máme právě pečení vlastního domácího cukroví často spojeno se vzpomínkami na dětství, kdy se sešlo několik generací, především maminka a babička, a peklo se. U toho se poslouchaly koledy a všichni si užívali společný předvánoční čas.

Tradice pečení cukroví

S moderní dobou a hektickým životem ale bohužel zvyk péct vlastní vánoční cukroví z některých rodin zmizel. Lidé na to nemají čas, nebo dávají přednost jinému způsobu trávení volných chvil. Navíc dnes existuje mnoho možností, jak si cukroví objednat, a bez jakékoli práce tak můžete mít na vánočním stole spousty druhů krásného cukroví. Jsou ale rodiny, kde se tradice pečení cukroví naštěstí ještě stále dodržuje. A to nejen z důvodu, že vlastnoruční cukroví je prostě nejlepší. Tradici pečení cukroví dodržují i rodiny některých celebrit. Kterých?

Perníčky i další druhy

Na svém Instagramu zveřejnila výsledem společného pečení s maminkou a dcerkou Lolou například moderátorka Lucie Křížková. Jak je vidět z fotografie minimálně šest různých druhů cukroví jistě zpříjemní vánoční svátky i jejímu manželovi Davidovi, který je bohužel musí strávit ve vězení. Zatímco Lucii zdobení perníčků ještě čeká, jiné známé tváře už mají ozdobeno.

Tradice společného zdobení perníčků se totiž dodržuje v rodině Veroniky Žilkové. Letošní zdobení perníčků proběhlo u dcery Agáty Hanychové a zúčastnily se ho hned čtyři generace – Veronika Žilková, její dcera Agáta, vnučka Mia, a dokonce i Veroničina maminka Olga. Vzhledem k jejímu požehnanému věku si od mnohých Veroničiných fanynek získala slova obdivu za to, jak je stále aktivní. Malá Mia tak bude mít jednou krásné vzpomínky na to, jak kdysi pekla s maminkou, babičkou i prababičkou.

Zdroj: Instagram/lucie_krizkova, veronikazilkovastropnicka

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu