Klára (33): Jsem špatná matka, mateřství mi sebralo postavu a iluze

Rodina pro mě vždycky znamenalo dost. Vyrůstala jsem ve fungující úplné rodině.  Matka mě od dodělání vysoké provokovala otázkami, kdy založíme s přítelem rodinu a podobně. Nikdy jsme to neřešili, byli jsme spolu relativně krátce, něco okolo tří let. Oba jsme měli pocit, že teď přišel čas si život teprve začít užívat.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Kariéra a drahé dovolené

S přítelem jsme začali hledat práci a užívali si prvních vydělaných peněz. Jezdili jsme na výlety a dovolené, kde jsme se nemuseli omezovat. Prostě jsme si doslova užívali peněz a svobody. Ale i na nás postupem času dolehl tlak okolí, že bychom měli založit rodinu. Zpětně přiznávám, že čas od času lituji a marně vzpomínám na čas po vysoké škole.

Svatba, těhotenství a konec života

Měli jsme krásnou svatbu. Následně jsme nechali věcem volný průběh a čekali, kdy se z nocí plných sexu zrodí onen zázrak. Příroda nám nadělila prvního potomka do roka od svatby. A pro mě to znamenalo jediné – jízdenku do konečné zastávky. 

Nakynula jsem o 30 kg a neshodila je

O tom jaké bude těhotenství, jsem přečetla několik článku na internetu. Jedna velká lež. Všechno bylo jinak. Žádné užívání, že cokoliv co sníte, vyzvracíte. Kynete do obřích rozměrů a vaše vysportovaná postava mizí v dáli. Jsme prostě jen chodící velryba a manžel vás už možná nikdy nepochválí, že vám to sluší. Ptala jsem se často sama sebe, za to mateřství má být přesně o tom – cítit se často pod psa. 

Ať jsem se po porodu snažila hýbat, kilogramy nabrané před se mě neustále drží. S postavou, kterou jsem si vypracovala předtím, tak té jsem dala sbohem. Ano, zní to nevděčně, mám dvě zdravé děti, ale občas si říkám, zda jsem tomu neobětovala příliš. 

Podpora manžela je nulová

Manžel mě v tom nechal samotnou. Pod heslem – dělám to pro rodinu, se vrací z práce pozdě odpoledne. Někdy okolo šesté, sedmé. Po návratu z práce si musí prý oddychnout. Děti tak nepohlídá, ba naopak. Pokud jsou jak z divokých vajec, odchází na pivo s kamarády, protože na to po náročném pracovním dnu nemá prostě nervy. 

Prožíváte podobné životní útrapy jako Klára a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Babičky nahlídání nefungují

Kvůli práci jsme se odstěhovali z vesnice na okraj Prahy. Nedomysleli jsme to, že babičky kvůli hlídání nebudou kvůli tomu po ruce. Přijedou mi pomoct maximálně o víkendech a to spíš jede za nimi. Nikdy jsem si nepředstavovala mateřství tahle svazující a vyčerpávající.

Laura (30): Chodil se mnou jen kvůli popularitě na Instagramu.

Stojí mi to za to?

Občas se ptám sama sebe, zda to bylo správné rozhodnutí mít rodinu. Chybí mi svoboda cestování, popíjení s kamarádkami a čas sama na sebe. Místo krásného naplňujícího pocitu, se cítím zhuntovaná, asexuální. Bojím se říct své pocity nahlas, aby mě ostatní lidi ( hlavně ostatní matky na pískovišti) neukamenovali.

Autor: Katka Procházková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu