Karl Lagerfeld tvrdil, že parfém je módou pro nos

Módní ikona Karl Lagerfeld se dožil 85 let, zemřel v únoru 2019 v Paříži. Proslavil se skutečně mnoha činy, nejvíce zřejmě jako kreativní ředitel Chanelu. Pracoval však také pro Balmain či Fendi a pomohl vstoupit do módního odvětví mnoha nyní světově proslulým modelkám. Za zmínku stojí také jeho parfémy.

Sám Lagerfeld prohlašoval, že parfémy už téměř necítí, a tak jich používá opravdu mnoho. Stříká je na oblečení, povlečení, všude. Na kůži jen výjimečně, po koupání. Nevonět hezky je podle něj neslušné.

Konečně cenově dostupný parfém

Parfémy Karl Lagerfeld patří mezi ty levnější, to jim však neubírá na kvalitě nebo hloubce vůně. Karl Lagerfeld for Her od autorů Serge Majouiller a Christine Nagel je sladká. Kombinuje svěží citron, šťavnatou a sladkou broskev, růže, mangolii i plumérii. Korunu tomu všemu dodávají dřevité akordy a pižmové tóny. Je sexy, odvážná a luxusní. Malý flakon přitom pořídíte do pětistovky.

Květinové vůně jsou trendy

Karl Lagerfeld for Her se řadí do kategorií květinových, ovocných vůní. Není náhodou, že do ní spadají i další světově proslulé parfémy. Příkladem je italský parfém Armani Sì se sladkým černým rybízem, růžemi, pačulí a vanilkou. Něžná, přesto výrazná. Také Idole od Lancôme se řadí ke květinovým vůním, tentokrát jde o sladký bergamot, růže, vanilku, pačuli a cedrové dřevo.

Zpět ke Karlu Lagerfeldovi

Legendární Karl Lagerfeld for Her byl uveden na trh v březnu 2014 a existuje i mužská verze for Him. Také ta sklidila značný úspěch, povedená byla i sexy reklamní kampaň s hlavními hvězdami Baptiste Giabiconi a Kati Nescher. Dnes už reklamu nepotřebuje, je ikonická, stejně jako její flakon. Karl Lagerfeld o něm prohlásil, že je klasický a zároveň high-tech a lépe to popsat skutečně nejde. Klasický tvar flakonu je doplněn high-tech uzávěrem. Láká otevřít.

Autor: redakce SpokojeneZeny.cz
zavřít reklamu