Karel (52): S milenkou jsme se vzdali vlastního štěstí na úkor dětí. Teď toho lituji

Vztahy jsou poměrně komplikovaná záležitost. Před deseti lety jsem poznal ženu, kterou nadevše miluji, ale přesto jsme dodnes pouze milenci. Ani jeden z nás kvůli dětem nechtěl bourat už stávající rodinu. Má dcera je skoro dospělá, ale já jsem celou tu dobu nešťastný a měl jsem se rozhodnout jinak.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od našeho milého čtenáře. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Moje manželství nebylo nikdy šťastné

Se svou ženou Janou (50) jsem už skoro 30 let, ale naše manželství nepatří k těm pohádkovým. A osobně si myslím, že takový svazek ani neexistuje. Dalo by se říct, že si každý žijeme svůj vlastní život. Je to dáno také tím, jak moc je i v dnešní době fixovaná na svou mámu. Vždy činila jakékoliv rozhodnutí až poté, co se s ní poradila – a mě to lezlo na nervy. Možná díky tomu je naše manželství sice pevné, ale bez lásky a porozumění.

Lenka je moje životní láska

S Lenkou (49) jsem se poznal už před deseti lety. Hned jsem věděl, že ona je ta pravá, ale celý rok mě odmítala. Věděl jsem, že jí taky nejsem lhostejný, ale oba jsme měli rodinu a menší děti. Dlouho bojovala se svým svědomím, zda mi podlehnout, nebo zůstat věrná manželovi, se kterým také nebyla šťastná. Nakonec se z nás stejně stali milenci. Ba co víc, naprosto spřízněné duše. Věděli jsme naprosto všechno o sobě.

Chtěl jsem se dát rozvést

Po několika měsících jsem byl rozhodnutý, že se nechám rozvést, protože jsem chtěl být jen se svou láskou. Doma se to nedalo vydržet. Myslel jsem pouze na Lenku. Vadil mi jakýkoliv dotek mé ženy. Párkrát jsem ji málem oslovil jménem své lásky, ale naštěstí jsem se vždycky rychle zastavil. Stále jsem kontroloval mobil, zda tam nemám nějakou zprávu a byl jsem duchem nepřítomný. Být doma pro mě bylo peklo.

Lenka mě od rozvodu odradila

Byla to však Lenka, kdo mě zastavil, ať to nedělám. Milovala mě stejně jako já ji, ale moc dobře si uvědomovala, že máme malé děti. Také bojovala s odchodem od manžela, ale nakonec jsme se domluvili, že s tím počkáme. Pokud se máme opravdu tak rádi, naše láska vydrží a vyčkáme, až budou naši potomci dospělí. Poté teprve budeme řešit nás dva. Vzdali jsme se šance na lásku pro něco, co bylo v ten moment důležitější.

Zůstali jsme milenci

A tak jsme se spolu scházeli až do teď pouze jako milenci. Celých dlouhých deset let. Byl jsem šťastný jen v době, kdy jsem mohl být s ní a vážil jsem si každého momentu. Častokrát to bylo neuvěřitelně složité, udržet tak dlouho milenecký poměr bez toho, aby nás někdo odhalil. A u nás snad stáli všichni svatí, protože se nám to dařilo, až do minulého týdne. Nachytala nás na procházce její dcera Pavlína (19).

Její dcera si vytrucovala, abychom se rozešli

Pavlína už není žádné malé dítě, ale přesto stále studuje a bydlí u rodičů. Byl to pro ni naprostý šok, vidět svou mámu v objetí jiného muže. Svému otci to sice neřekla, ale své mámě začala dělat naprosto nepředstavitelné scény a okamžitě požadovala, ať to se mnou ukončí. Začala tlačit na Lenčiny city. Vyčetla jí, že není dobrá máma, a pokud ji má ráda, nebude mě už víc vídat.

Lenka to se mnou okamžitě ukončila

A Lenka jí ustoupila. Okamžitě jsme se rozešli. Nevěřil jsem tomu. Po deseti letech, kdy jsme jen počítali dobu, jak dlouho to ještě potrvá, než začneme žít společný život, mě kvůli rozmaru už prakticky dospělé holky opustila. Najednou mi zůstalo jen nevydařené manželství a dcera, která se chystala od nás odstěhovat. Neměl jsem nic. Při představě, že takhle budu žít dál, mi bylo na zvracení.

František (60): Můj syn je nešika, tak jsem za něj podal inzerát do seznamky a vybral mu přítelkyni

Teď lituji toho, že jsem se vzdal vlastního štěstí na úkor dětí. Pavlínina dcera byla nevděčná, moje začínala žít svůj vlastní život a nikoho nezajímalo, jak se cítím já. Kdybych tenkrát na Lenku více tlačil, ať se rozvedeme, mohlo nám být daleko lépe. Vždyť život žijeme jen jednou.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu