Jitka Schneiderová se pochlubila svými rodiči. Podobu s maminkou nezapře

Jejím domovem je sice již řadu let Praha, ale na své rodné Znojmo nedá herečka Jitka Schneiderová dopustit. Pravidelně tam proto jezdí jak soukromě, neboť v tomto půvabném jihomoravském městě dodnes žijí její rodiče, tak pracovně. Nejinak tomu bylo i minulý týden, kdy obojí spojila dohromady.

Celá maminka

Zatímco příspěvky se svou dcerou Sofií Annou půvabná herečka sdílí na sociálních sítích poměrně často, snímky s rodiči jsou vzácné. I když letos v létě se svým fanouškům svěřila, že se jí podařilo vyrazit s maminkou a bratrem Jiřím na několik dní k moři. Nyní se celá rodina sešla v předvánočním Znojmě.

Ze snímku, který herečka na svém instagramovém profilu publikovala, je na první pohled patrné, po kom zdědila svůj půvab. S maminkou jsou si velmi podobné. Po mamince mohla navíc „zdědit“ i povolání. Její maminka totiž mnoho let pracovala ve školství a i Jitka Schneiderová původně vystudovala střední pedagogickou školu.

Od dětství ale měla blízko též k divadlu, tanci a hudbě, a tak ji nakonec osud zavál trochu jiným směrem. Učitelku si nakonec během své herecké kariéry stejně zahrála, pamatovat si ji můžete například jako učitelku Alici z filmu Jak se krotí krokodýli.

Skvěle hraje, zpívá i tančí

Z rodného Znojma odešla nejprve do Brna, kde začala studovat JAMU, později se přestěhovala do Prahy, kde nastoupila na DAMU. I díky této „průpravě“ je Jitka Schneiderová mimořádně všestranná. Svůj herecký talent prokázala v mnoha filmech a seriálech. Za svou roli ve filmu Ztraceni v Mnichově byla dokonce nominována na cenu Český lev.

Pohybový talent předvedla před osmi lety v soutěži StarDance, kde skočila na druhém místě, a talent pěvecký prokázala v roce 2018 svou účastí v televizní show Tvoje tvář má známý hlas.

A protože je známo, že „jablko nepadá daleko od stromu“, na prknech, která znamenají svět, se v posledních měsících Jitka Schneiderová velmi často objevuje společně se svou dcerou Sofií Annou. Ta herecký talent navíc zdědila nejen po své mamince, ale i po tatínkovi Davidovi Švehlíkovi, který pochází z významné herecké rodiny.

Zdroj: Instagram/jitka_schneiderova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu