Je vůbec možné, že studenti spáchali dvojnásobnou vraždu?

Marie D. (72) a její partner Přemysl H. (57) záhadně zmizeli a vše nasvědčuje tomu, že byli zavražděni. Zabijákem prý je nadaný student matematiky a fyziky (24) a jeho komplicem student medicíny (24). Podle policie si studenti vyhlédli vilu, ve které oba partneři žili, a snažili se ji přepsat na firmu, jenž ovládali.

Zmizeli, ale těla nebyla nalezena

Marie D. a Přemysl H. byli naposledy viděni začátkem června, kriminalisté postupně opustili verzi zmizení a začali pracovat s dvojnásobnou vraždou. Oběťmi se měli stát kvůli své lukrativní vile v Praze. Jenže těla se doposud nenašla. Nicméně policisté už zadrželi oba údajné pachatele, jednoho obvinili z vraždy, druhý je obviněn z podvodu. Oba mladí muži prý byli partnery i v soukromém životě a žili spolu.

Prokletá vila

Anketa: Jaký trest byste mladíkův navrhovali?
Celkem hlasů: 272

Kriminalisté jsou toho názoru, že za zmizením staršího páru je zájem obou mladých mužů získat neorenesanční a honosnou vilu v lukrativní pražské čtvrti Bubeneč. V okolí je několik ambasád a v celé ulici stojí drahé vily s architektonickou a historickou hodnotou. Šéf pražské mordparty Josef Mareš potvrdil, že se mladíci pokusili získat vilu podvodem.

Vila byla napsána na majitelku Marii D., její druh Přemysl H. od roku 2002 vedl firmu zabývající se ofsetovým tiskem a knihařskými službami. Marie D. údajně přepsala vilu právě na společnost svého partnera, kterou v té době už ovládali také zadržení mladíci. Zvláštní převod vily po zmizení páru policie zablokovala a v srpnu ji nechala zaplombovat v katastru.

Vrah a podvodník?

Mladík podezřelý z vraždy je ve vazbě, jeho komplice vyšetřují policisté na svobodě. Letos 6. června se mladý fyzik měl setkat se zmizelým párem na odpočivadle na 66. kilometru dálnice D1. Podle kriminalistů je tento vazebně zadržený mladík právě tím, kdo zmizelé manžele viděl naposledy. Mladý medik, který je obviněn z podvodu, si ze situace nic nedělá a klidně kandiduje do studentského senátu a vkládá příspěvky na svůj blog.

Ačkoli pravděpodobně máme oba pachatele, těla zmizelých manželů nalezena nebyla. Otázkou tedy je, jak se celý případ bude vyvíjet dál.

 

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT