Jarmila (32): Trapas mě připravil o partnera. Aspoň jsem poznala, jaký ve skutečnosti byl

První manželství se mi nevydařilo. Manžel holdoval alkoholu více, než bylo zdrávo. Svůj problém řešit nechtěl, vinu za všechno svaloval na mě. Když mi došla trpělivost, podala jsem žádost o rozvod – a na muže na delší dobu zanevřela. Jak to bylo s jejím novým objevem?

Seznámení po internetu

Po rozvodu jsem na hledání nového partnera neměla vůbec náladu. Bývalý manžel mi se svým nezdravým pitím alkoholu připravil nejednu horkou chvilku, takže jsem byla ráda, když jsem byla chvíli sama. Jenže měsíce letěly a moje psychika byla na tom čím dále tím lépe. Protože jsem pracovala v ryze ženském kolektivu, neměla jsem k seznamování s vhodným protějškem příliš příležitostí. Vlastně žádnou. Takže jsem vyzkoušela internetovou seznamku.

Miloš splňoval mou představu správného muže

Podala jsem si inzerát, že hledám muže inteligentního, se zájmem o turistiku a kulturu. Docela se mi líbila představa, že bych zase po delší době měla někoho po boku, s kým bych mohla navštěvovat koncerty nebo chodit do divadla. Odpovědí jsem dostala poměrně hodně, až jsem měla problém si vybrat. Nakonec to ale jeden z nápadníků vyhrál.

Jmenoval se Miloš a stejně jako já měl rád výlety a divadlo. Zpočátku jsme si hodně psali, téměř každý den. Stále jsme měli témata, o nichž jsme společně mohli debatovat. Byla jsem fakt nadšená. A oč větší bylo mé překvapení, když mě Miloš požádal o osobní schůzku.

První rande

Poprvé jsme se měli vidět v restauraci ve městě, kde Miloš bydlel. Měla jsem to kousek autem, tak jsem s jeho návrhem souhlasila. Na ten den jsem se těšila a také jsem se snažila, abych vypadala co nejlépe. První dojem, který na mě Miloš udělal, byl ten nejlepší. Distingovaný muž, upravený a výborný společník. Odpoledne uběhlo rychleji, než bych si přála.

Po večeři jsme se ještě šli s Milošem projít po městě, když najednou mi řekl, jestli ještě nechci na chvíli k němu domů na kávu. Bez rozmýšlení jsem kývla. Opravdu jsem v tom nehledala nějaký jiný úmysl, jen jsem si chtěla ještě chvíli s Milošem povídat.

S bobrem neradno chodit na schůzku

On byl ale asi jiného náhledu. Když jsme totiž přišli k němu, kávu sice uvařil, dokonce i víno mi nabídl a začal být takový dotěrnější a důvěrnější. V tu ránu jsem si uvědomila, že asi tuším, o co mu jde. Docela jsem se zhrozila, protože jsem se sice pečlivě na schůzku upravila, ale tam dole jsem to nechala na přírodě. No, přece mě Miloš nemůže takhle poprvé vidět jen v Evině rouše. Hanbou bych se propadla. Vymanila jsem se mu z objetí, popadla kabelku a řekla, že už musím domů, protože brzy ráno vstávám do práce. Ani nevím, jestli jsem se rozloučila a už jsem byla z jeho bytu pryč.

Jak to všechno dopadlo? Miloš mi pak napsal, že netušil, že jsem tak upejpavá a že si myslel, že to cítím stejně jako on. A že ho mrzí, že se ve mně tak spletl. Prý mi přeje hodně štěstí v hledání nového přítele.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT