Jaký máte tvar obličeje? Poradíme vám, který účes vám bude slušet nejlépe

Jde-li o výběr slušivého účesu, je tvar obličeje asi tím nejdůležitějším faktorem. Místo toho, abyste za každou cenu následovala nejnovější trendy, vyberte to, co vaší tváři lichotí. A jak zjistíte svůj tvar obličeje? Vyfotografujte se s vlasy svázanými dozadu a fotku porovnejte s nákresem.

Nejčastějším typem tváře je ovál, čtverec nebo trojúhelník. Jaký účes k jednotlivým tvarům vybrat?

Oválná tvář

Pokud máte oválný tvar obličeje, máte štěstí. Oválná tvář vytváří vyvážený vzhled, ke kterému se hodí mnoho účesů. Jestliže ale hledáte opravdu jedinečný styl, zvažte dlouhé vlasy nebo naopak vlasy kraťoučké, „na ježka“. Tento účes vypadá velmi elegantně. Dáváte-li přednost dlouhým vlasům, upravte jej vlnami tak, aby do obličeje nezasahovaly, pouze jej orámovaly.

Čtvercová tvář

Čtvercový tvar tváře má široké čelo, široké lícní kosti a silnou čelist. Máte-li čtvercovou tvář, je nezbytné vybrat střih, který tyto tvary zjemní. Zvažte tvar účesu s dlouhou patkou na jednu stranu, aby se čtverec rozostřil a vyrovnala se jeho ostrá pravidelnost. Pokud máte ráda krátké vlasy, nezapomeňte ponechat delší „pejzy“ u uší, které upoutají pozornost nikoli na čelist, ale na lícní kosti.

Trojúhelníková tvář

Jestliže je vaše tvář trojúhelníkového tvaru, opět je potřeba vybrat účes, který vyváží mohutnější čelist. Zkusit můžete zkracované vrstvení směrem do obličeje, které zjemní vzhled tváře. Nesmí ale končit u brady, protože tak čelist naopak vynikne. Dáváte-li přednost krátkému střihu, zvolte účes typu „pixie“.

Podstatné je střih upravit tak, aby vynikly nejkrásnější části vašeho obličeje a zůstal perfektní celkový dojem!

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT