Jako dvojnásobná maminka se Lucie Šafářová rozhodně nenudí aneb jedno dítě, žádné dítě

Není pochyb o tom, že narození dítěte znamená vždy velkou životní změnu. Mnoho novopečených rodičů se ale mylně domnívá, že největší změna souvisí s narozením prvního potomka. Známé rčení „jedno dítě, žádné dítě“ je ale důkazem, že to není tak úplně pravda. Svůj omyl v tomto směru přiznala i bývalá tenistka Lucie Šafářová.

Dvojnásobná radost i dvojnásobná zátěž

Lucie je momentálně dvojnásobnou maminkou na plný úvazek, dceři Leontýnce budou v prosinci tři roky, syn Oliver se narodil letos v květnu. Z tenistčiných příspěvků na Instagramu je na první pohled patrné, že jsou s Tomášem Plekancem velmi aktivními rodiči. Letos v létě se například nebáli a s oběma malými dětmi vyrazili zdolávat Vysoké Tatry.

Povzbuzena touto zkušeností vyrazila Lucie s oběma ratolestmi nedávno bez kočárku i do centra Prahy. Malého Olivera nesla nosítku, které hojně využívala právě i během dovolené na horách. Nicméně pravděpodobně nepočítala s tím, že Leontýnku procházka historickými uličkami Prahy unaví víc než šplhání do kopců. V jednu chvíli tak dvojnásobné mamince nezbylo nic jiného než nést obě děti najednou. Synka měla v nosítku a dcerku si posadila za krk.

Do třetice všeho dobrého?

Navzdory dvojnásobné zátěži se ale Lucie na fotografii usmívá a zdá se, že jí to vůbec nevadí. Ostatně jako bývalá profesionální sportovkyně je na „cvičení se zátěží“ zvyklá. Z jejího komentáře je ale přesto patrné, že si v několika uplynulých měsících uvědomila, že mít jedno či dvě děti není totéž.

Mnoho fanynek dávalo Lucii za pravdu s tím, že tento fakt ale bohužel pochopíme až pozdě, když už dvě děti máme. Předem to zkušenějším maminkám nevěříme. Na druhou stranu se ale našly i takové fanynky, které jí uklidňovaly slovy, že „třetí už je v pohodě, že to už jde vše tak nějak samo“. Uvidíme, zda jim Lucie uvěří.

Mimochodem tenistka v příspěvku zmínila i svého manžela Tomáše Plekance. Pravděpodobně i pro něj jsou dvě malé děti v domě změna, i když sám je již čtyřnásobným otcem. Z předchozího manželství s Lucií Vondráčkovou má totiž ještě další dva potomky.

Zdroj: Instagram/lucie.safarova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu