Jak vybrat tu nejvhodnější sedačku do malého bytu?

Vybrat vhodnou sedací soupravu do malého bytu dá opravdu zabrat. Při výběru musíte vzít v úvahu všechny okolnosti a mít předem jasno v tom, co od sedačky očekáváte. Podle toho, jakým prostorem disponuje váš byt, se bude odvíjet i výběr sedací soupravy.

A že výběr vhodné sedací soupravy do malého bytu může být opravdu oříšek – je logické. V malém bytě musíme zohledňovat každý centimetr místa a myslet hlavně prakticky. Naštěstí řešení vždy existuje – i v malém bytě se dá pohodlně odpočívat.

Multifunkční obývací pokoj

Pokud je váš byt jen jednopokojový – bude jeden pokoj sloužit ke všemu. Strávíte v něm téměř veškerý čas doma a děláte v něm všechno – spíte, odpočíváte, díváte se na televizi a případně do něj usadíte i návštěvu. Proto je velmi důležité využití daného místa plnohodnotně a hlavně prakticky.

Určitě nedoporučujeme například sedací soupravy do U či do L, které zaberou spoustu místa – a to i opticky – v tomto případě jsou hodně nepraktické.

Nejlepším řešením bude rozkládací pohovka s úložným prostorem – tu můžete přes den mít složenou a bude sloužit k sezení a na noc ji jednoduše rozložíte na lůžko. Do úložného prostoru můžete uschovat peřiny – lépe už to v tak malém bytě vyřešit nemůžete.

Tvar sedačky do malého bytu pro vás může být limitující – například v přístupu k oknu nebo do skříně.

Sedačka do dvoupokojového bytu

Stejný problém mohou řešit také obyvatelé „dvoupokojáku“ – zvláště pokud jsou v rodině děti. V tom případě bude jeden pokoj sloužit také jako víceúčelová místnost. I tady se tak rozhodně hodí asi nejvíce rozkládací pohovka – nejlépe i s úložným prostorem. Pokud vám to prostor dovolí, vybírejte klidně i rohové rozkládací sedačky do malého bytu.

Výborným řešením může být sedací souprava 3+2+1. Jedná se o soupravu dvou malých sedaček a křesla – můžete je kombinovat ale i jinak. Dle potřeby je rozmístíte v bytě jednoduše tak, jak se vám zlíbí. Jejich místo měníte podle aktuální situace – třeba v případě, že přijde návštěva.

Jednu část můžete dát například i do dětského pokoje. Skvěle to vyřeší váš problém s místem a váš byt bude i tak dokonale sladěn.

Křesla vyměňte za taburety

Problému s tím, kam usadit návštěvy, se prostě v malém bytě nevyhnete. Pamatujte ale, že více než křesla se do malého bytu hodí spíše taburety nebo sedací pytle. Křeslo je velké a špatně se s ním manipuluje – obvykle více překáží, než aby k něčemu bylo. Oproti tomu můžete s taburetem nebo sedacím pytlem pohybovat podle potřeby – ušetří spoustu místa a k tomu jsou moderní. Když vám přijde návštěva, není nic jednoduššího, než je vytáhnout a hned máte hosty kam usadit.

Aby sedačky dlouho sloužily

V případě, že bude vaše pohovka sloužit k sezení i ke spaní, musíte počítat s tím, že se bude rychleji opotřebovávat. Aby životnost vaší sedací soupravy byla co nejvyšší a nevypadala po krátké chvíli poničeně, měla by být kvalitního a vhodného materiálu. Vybírejte povrch, který se dá snadno udržovat a nebude se tedy tak rychle opotřebovávat.

Máte-li doma zvířecí mazlíčky, kteří pouští hodně chlupů, je pro vás vhodným materiálem na sedačce režná látka. Ta se dobře udržuje a lehce z ní chlupy vysajete. Pokud náhodou bude přece jen potřeba něco zakrýt – není problém. Sedačku můžete jednoduše obléci do potahu, ten je pružný, a navíc pratelný – a tak vaši pohovku stoprocentně ochrání. Dají se pořídit v různých barevných variacích a hodí se do každého interiéru.

Když budete vědět, co přesně chcete, nebude výběr vhodné sedací soupravy nebo pohovky žádný problém. Příjemné posezení přejeme!

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu