Jak utužit vztah? Začněte se s partnerem věnovat akro józe

Máte s vaším partnerem či partnerkou společné zájmy mezi které se počítají i sporty? To už jste možná slyšeli i o akro józe. Jedná se o speciální cvičení, ke kterému jsou potřeba minimálně dva lidi. Ale samozřejmě se jí můžete věnovat i s přáteli nebo sourozenci. Původ slova akro jóga je poměrně zřejmý. Jedná se o spojení slov acrobatic (akrobacie) a jóga, což je trefné spojení, neboť kombinuje právě prvky z jógy a akrobacie.

Důvěra a vzájemná spolupráce

Akro jóga je hlavně o důvěře a spolupráci. Na začátku je dobré se rozmyslet, kdo z vás bude letec a kdo bude dělat základnu. Ten z dvojice, který dělá základnu má za úkol jistit letce, a letec by měl být duší trochu dobrodruh. Většinou dělá základnu muž a letce žena, ale samozřejmě to není pravidlem. Člověk, který dělá základnu by měl být schopen letce udržet a stabilizovat. A letec by měl mít v základnu 100% důvěru, neboť základna bude jediným elementem, který ho bude jistit.

Rozcvička je základ

Před tím, než vůbec začnete o provádění všech pozic z akro jógy přemýšlet, je důležité se pořádně rozcvičit. Během provádění všech pozic totiž může velmi jednoduše dojít ke zraněním a je dobré jim předcházet pořádným zahřátím svalů.

Výhody akro jógy

Kromě posílení vašeho vztahu vám akro jóga také zpevní tělo – zejména vaše nohy, ruce a oblast břicha. Pravidelným praktikováním akro jógy také zlepšíte svou stabilitu a odhodíte některé své strachy. A během provádění cviků nebudete mít čas myslet na každodenní starosti, proto se o tomto cvičení říká, že má i terapeutické účinky.

Máte partnera, partnerku či kamarády, kteří jsou pro každou srandu? Nezaleknete se žádné výzvy? Tak v tom případě určitě akro jógu vyzkoušejte. Podívejte se na internet a najděte si videa akro jógy pro začátečníky a dejte se do toho!

Zdroje: www.verywellfit.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu