Jak si jednoduše udržet své ruce hebké a hladké?

Mnoho z našich každodenních činností si vybírá daň na rukou. Existují však způsoby, jak obnovit jejich měkkost a udržet je hebké a hladké.

Fyzicky si chraňte ruce

Rukavice mohou chránit vaše ruce a udržovat je hebké. Když jste venku za chladného dne, může vám studený vzduch vysušit ruce a způsobit jejich popraskání. Nošením teplých rukavic snížíte ztrátu vlhkosti a udržíte přirozený olej v pokožce.

Můžete také zvážit používání gumových rukavic pro domácí práce, jako je čištění koupelny a mytí nádobí. Tyto rukavice také chrání pokožku před horkou vodou a agresivními chemikáliemi, které mohou dráždit a vysušovat vaše ruce.

Používejte opalovací krém

Kůže na rukou je stejně zranitelná vůči škodlivým ultrafialovým paprskům slunce jako kůže na zbytku těla. Když je na rukavice příliš teplo, naneste krém na opalování s vysokým ochranným faktorem. To je ochrání a pomůže udržovat pokožku měkkou a pružnou.

Umývejte si ruce

Jedním z hlavních důvodů, proč si myjeme ruce, je eliminace choroboplodných zárodků, které můžeme získat z povrchů, kterých se dotýkáme. Například klika dveří v kanceláři může být pokryta bateriemi, které mohou šířit virus na další lidi, na jiné povrchy nebo do vašeho těla, pokud si po dotyk s cizími povrchy neumyjete ruce.

Hydratace

Voda není jen na mytí rukou. Pití čisté vody může pomoci vyplavit toxiny z vašeho těla, což může zlepšit stav a hydrataci vaší pokožky. Pro správnou hydrataci se doporučuje vypít alespoň 8 sklenic vody denně.

Hydratace vašich rukou

Zvlhčovače na ruce zadržují vodu ve vnější vrstvě pokožky. Většina zvlhčovačů jsou krémy na vodní bázi, gely, krémy, gely a séra. Zvlhčovače jsou účinné jako prevence a ošetření suché pokožky a také zlepšují její texturu.

Některé běžné přísady v doporučených zvlhčovačích přípravcích zahrnují:

  • mandlový olej,
  • avokádový olej,
  • gely z aloe vera,
  • kokosový olej,
  • kakaové máslo,
  • žloutky,
  • med,
  • ovesné vločky.

Zdravotní stavy, které ovlivňují vaši pokožku

Některé zdravotní stavy mohou ovlivnit měkkost vašich rukou. Pokud trpíte stavem, který způsobuje zánět kůže, jako je lupénka nebo ekzém, může se u vás objevit suchá pokožka, která se loupe a praská. Určitě vaše obtíže konzultujte se svým dermatologem.

Zdroje: healthline.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu