Jak se líčit, pokud je vaše pleť náchylná k akné i ve vyšším věku

Přestože pleť, jež je náchylná k tvorbě akné, není ideální k tomu, abyste používala make-up, nemusí to být tak velký problém, jak se zdá. Ať už vás trápí chronické akné nebo jen příležitostné pupínky či zarudnutí pokožky, naučte se vše maskovat pomocí několika triků, které vaší pleti ještě více neublíží.

Čistá tvář je základ všeho

Před každým líčením mějte vždy čistou tvář. K důkladnému vyčištění pleti byste měla požívat přípravky s kyselinou glykolovou nebo hyaluronovou. Tyto dvě látky pomáhají odstranit z obličeje nejen nečistoty, ale také suchou odumřelou kůži. Poté své tváři dopřejte hydrataci v podobě krému, který nesmí být mastný. Nikdy nenanášejte na tvář přímo make-up bez toho, abyste ji nejprve ošetřila krémem.

Líčení nanášejte v několika tenkých vrstvách

Nejčastější chyba, co dělají ženy, které mají pleť se sklonem k akné, je taková, že používají jednu silnou vrstvu make-upu. Nejprve je třeba provést základní krytí korektorem. Ten se nanáší jen na postižená místa pouhým poklepáním, nerozmazávejte ho! Vyhněte se korektorům, co jsou rozjasňující nebo zvýrazňující, protože budou přitahovat pozornost.

Zapomeňte na třpytivé líčení

Po nanesení jedné vrstvy korektoru můžete nanést klidně ještě jednu vrstvu na místa, které jsou stále špatně zakrytá. Až poté sáhněte po make-upu. Ten na svou pleť rozneste v rovnoměrné vrstvě. I zde platí pravidlo nanášet jen malou vrstvu a popřípadě postupně přidávat. Na tvář, co je poškozená akné, nepoužívejte třpytivý make-up. Nakonec vše nastříkejte sprejem, který vaše malování zafixuje a udrží ho v dobré kondici několik hodin.

Večer se nikdy nesmíte zapomenout odlíčit, nebo své pleti velmi ublížíte a zanesete si tak do ní mnoho nečistot.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT