Irena (39): Chtěla jsem zachránit kočku a paní na mě zavolala policii. Z nedorozumění vznikla láska

Bylo to v létě u mé kamarádky na chalupě. Odjely jsme tam společně odpočinout si od práce i od dětí – a ani ve snu by mě nenapadlo, co všechno se během jednoho prodlouženého víkendu stane. Dnes se tomu už jen smějeme, ale v první chvíli byla situace docela nepříjemná.

Paní s Alzheimerem

Kamarádka má chalupu na venkově, v takové malé vesničce, kde se všichni znají, ona tam však nikdy moc nejezdila. Až po rozvodu chalupu získala v majetkovém vyrovnání. To léto jsme byly po rozvodu obě dvě a jely jsme si tam odpočinout. Odpoledne ihned po příjezdu jsme si všimly koťátka, které uvízlo v plotě mezi její a sousedovic zahrádkou. Když jsem ho slyšela naříkat, okamžitě jsem mu šla na pomoc. Osvobodily jsme ho a vzaly si ho s sebou do chaty, abychom mu daly napít a najíst.

Asi po dvaceti minutách někdo klepal u dveří. Když jsme otevřely, nechápaly jsme, co se děje. Za dveřmi totiž stála policie. Prý přijeli na udání sousedky, že jsme jí ukradly kočku. To nás rozesmálo, ale policie se tvářila hodně vážně. Hlavně paní policistka, která na nás okamžitě vyjela, co je nám k smíchu. Když jsme se snažily omyl vysvětlit, přiběhla sousedka, která děsně vyváděla. To jsme ještě nevěděly, že ta stará paní má pokročilého Alzheimera.

Její syn situaci uklidnil

Na pár minut se toto nedorozumění stalo malým peklem na zemi, paní nás obviňovala, a navíc tvrdila, že jsme kotěti ublížily. Když jsme jej přinesly, bylo poškrábané a trošku od krve, což nám moc nepomohlo. Do toho přiběhl muž ve středním věku, moc sympatický – a začal situaci uklidňovat. Představil se jako syn starší paní a pověděl nám o její nemoci. My jsme vrátily kotě a policie mohla odjet, už nám totiž konečně uvěřili.

Dodnes se vídáme

Tohle malé nepříjemné nedorozumění mělo nakonec moc příjemnou dohru. Večer se syn sousedky přišel omluvit a dal si s námi skleničku vína. V den odjezdu mne požádal o telefonní číslo – a dnes se této historce smějeme pokaždé, když se vidíme. A vypadá to, že s kamarádkou budeme brzy mít chalupy vedle sebe.

Nikdy by mě nenapadlo, jakým kuriózním způsobem může vzniknout láska.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT