Helena Vondráčková zavzpomínala na Waldemara Matušku. Letos by oslavil 90. narozeniny

Před několika málo týdny zpěvačka Helena Vondráčková všechny poněkud vystrašila, když se ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit pohřbu své kolegyně Hany Zagorové. Díky péči lékařů a následné dovolené se stav oblíbené zpěvačky naštěstí rychle zlepšil, a před několika dny tak mohla na pódiu uctít památku dalšího ze svých zesnulých kolegů – Waldemara Matušky.

Jen se přiznej, že ti scházím

Zpěvák s nezapomenutelným hlasem i vzhledem by totiž letos v létě oslavil devadesáté narozeniny. Jeho přátelé, ke kterým patřila i Helena Vondráčková, se tak jeho jubileum rozhodli oslavit alespoň na pódiu vzpomínkovým koncertem. Zpěvačka na svém instagramovém profilu zveřejnila hned několik snímků z této akce, které doplnila osobním komentářem.

Jablko nespadlo daleko od stromu

Na pódiu se Helena Vondráčková setkala například s Waldemarovou manželkou Olgou, která se i s jejich synem po několika letech vrátila z Ameriky. Z fotografií je rovněž patrné, že syn Waldemar je svému slavnému tatínkovi velmi podobný. Svou vizáží ho nezapře, na což upozorňovala i řada fanoušků zpěvačky ve svých komentářích. Pracovně se ale Waldemar mladší nevěnuje hudbě, nýbrž počítačům.

Jeho písničky žijí dál

Během koncertu samozřejmě zaznělo mnoho legendárních hitů Waldemara Matušky, včetně slavného duetu s názvem „To se nikdo nedoví“. S tímto hitem se dvojice v roce 1968 umístila na druhém místě na slavném festivalu Bratislavská lyra. Na koncertě si ho Helena Vondráčková zpěvačka zazpívala po boku Bohuše Matuše, který sám přidal několik dalších slavných písní Waldemara Matušky.

Chybět nemohla ani skupina K.T.O. neboli Kamarádi táborových ohňů, se kterou zpěvák mnoho let úspěšně spolupracoval. Waldemar Matuška zemřel v květnu roku 2009 na Floridě, kde od své emigrace v roce 1986 žil. Jeho ostatky jsou uloženy na Vyšehradském hřbitově.

Zdroj: Instagram/helenavondrackovacz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu