Helena Vondráčková příští rok oslaví neskutečných 60 let na hudební scéně

Její sametový hlas znají nejméně tři generace. Zpěvačka Helena Vondráčková je jednou z našich vůbec nejznámějších a nejúspěšnějších zpěvaček všech dob. Příští rok oslaví neuvěřitelných šedesát let své kariéry. Jaké překvapení pro své fanoušky chystá?

Roky běží, ale ona zůstává stejná

Psal se rok 1964, když sedmnáctiletá Helena Vondráčková vyhrála tehdy populární pěveckou soutěž s názvem Hledáme nové talenty. Ještě toho roku spatřil světlo světa i její první hit – Červená řeka. Od té doby nazpívala stovky písní, zahrála si v několika filmech i muzikálech a velmi aktivní je i dnes. Její věk by jí nikdo nehádal a o konci kariéry se zdá, že zatím vůbec neuvažuje.

Před několika málo dny se svým fanouškům svěřila, že pro ně v rámci oslav šedesáti let na hudební scéně chystá překvapení – velké turné. Zatím zveřejnila jen jeho první část, která proběhne na jaře příštího roku v deseti různých městech na Slovensku.

A co bude dál?

Kromě radosti se ihned spustila i velká diskuse fanoušků. Mnoho z nich se ve svých komentářích ptalo, kdy bude turné v Čechách a v Polsku, kde má zpěvačka také početnou fanouškovskou  základnu. Některé obdivovatelky pak reagovaly slovy, že není možné, že slaví šedesát let na scéně, neboť vypadá, že šedesát let jí ještě ani nebylo.

Kromě vlastních hitů, jako například Pátá, Lásko má, já stůňu, Sladké mámení, Já půjdu dál či Dlouhá noc, nazpívala Helena Vondráčková též mnoho slavných duetů se svými kolegy, především s Jiřím Kornem, Waldemarem Matuškou či Karlem Gottem.

Na konci šedesátých let tvořila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem též oblíbenou skupinu Golden Kids. Kromě pracovního života je zpěvačka spokojená i ve svém životě osobním. S manželem Martinem Michalem letos oslavila porcelánovou svatbu, své ano si řekli 22. února 2003 na hradě Karlštejn.

Zdroj: Instagram/helenavondrackovacz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu